Itálie Silvi Marina


Letovisko Silvi Marina je situováno 50 km jižně od městečka San Benedetto, 20 km severně od přístavního města Pescara a 47 km od města Teramo, centra provincie. Má 13 600 obyvatel.
Nejen díky kvalitnímu vyžití a četným ubytovacím kapacitám, ale také díky křišťálově čistému moři a plážím se zlatavým pískem je právem nazýváno „perlou adriatického pobřeží“.
Jedna z nejznámějších oblastí v regionu Abruzzo, Silvi , se dělí na Silvi Paese (nebo Silvi Alta) a Silvi Marina (pobřežní část). Město leží na řece Piomba a najdete tu nádherné vily z konce 19. století. Věhlas této oblasti, kromě nádherně čistého moře a nejlepších pláží v Evropě, přinesl i průmysl zpracování lékořice. Oblast je vyhlášená i agriturismem („agroturismo“).


Z archeologických vykopávek je jisté, že území bylo osídlené už v římských časech. Obě města byla věrná a oddaná Římu. Silvi bylo událostmi spojené s blízkým Altri. Během 13. a 14. století zde byl vytvořen obranný systém (denní a noční kouřové a ohňové signály), který měl pobřeží chránit před útoky z moře (zejména před Turky a piráty). Ve 14. století se zde nacházelo samosprávné město Castrum Silvi. V blízkosti s opatstvím San Giovanni in Venere. Posléze město přešlo pod správu rodiny Acquaviva, vévodů z Altri. V těch dobách byla Silvi Marina jen chudým rybářským přístavem. Rybáři žili jen v nuzných chatkách a živili se rybolovem. V majetku rodiny Altri zůstalo Silvi až do příjezdu Napoleona v roce 1806. Ten zde zrušil feudalismus. V rámci sjednocení Itálie dostala Silvi Marina svého prvního starostu. V roce 1863 se zde začala stavět železnice, která pomohla rozvoji přístavu v Silvi a dala základy rychle se rozvíjejícímu turistickému odvětví. V roce 1931 se ze Silvi Paese do Silvi Marina přemístily okresní úřady a ze Silvi Marina se tak stalo důležité administravní centrum celé oblasti. Stejně jako důležitý přímořský resort. V současné době se řadí mezi přední evropská letoviska.


Letovisko Silvi Marina je díky pěkným písečným plážím, velmi vhodné pro dovolenou s malými dětmi. Silvi Marina je zkrátka střediskem, které je ideální pro milovníky klidné dovolené.
Charakteristickým znakem letoviska Silvi Marina je pěší promenáda lemující mořské pobřeží, kde můžete při večerní procházce ochutnat výbornou italskou zmrzlinu, či jen tak posedět v některé z kaváren, nebo tradičních italských restaurací. V posledních letech se Silvi Marina stává pro české turisty jedním z nejoblíbenějších míst Palmové riviéry.
Ve městě Silvi Marina najdete nádherné pláže a nepřebernou nabídku ubytovacích kapacit a sportovišť. Určitě se nemůžete splést, pokud se Silvi Marina stane místem jednoznačné volby Vaší dovolené.


Ale nejen moře láká návštěvníky. Výtečná kuchyně, historické památky, příroda, to vše by nemělo zůstat opomenuto. Silvi Marina se pyšní čistými plážemi, které ostatně najdete v celé provincii. Na výlet lákají i další turistická centra: Martinsicuro, San Benedetto del Tronto, Pesaro, Fano, Cupra Marittima, Alba Adriatica, Pineto, Villa Rosa, Montesilvano. To všechno jsou letoviska, která se pyšní nádhernými písečnými plážemi.
Na plážích se důrazně dbá na recyklaci a je výrazně redukován průmysl, který by ohrožoval celou lázeňskou oblast a nezapomenutelné místo Vaší dovolené. Silvi Marina láká turisty především v létě, ale podzimní a zimní měsíce, kdy jsou ulice téměř vylidněné a moře rozbouřené, může oslovit k návštěvě ty z vás, kteří si rádi užijete klidných procházek ve městě, které se v létě ani na chvíli nezastaví.

Ubytování Silvi Marina

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  A jaká je historie vzniku názvu Silvi? Existují dvě hypotézy. Část vědců předpokládá, že původ slova je od chrámu, věnovanému Silvanovi, ochránci ...

  více

 • Koupání a pláže

  Pláže podél Lungomare se táhnou z Cupra Marittima přes San Benedetto del Tronto a Martinsicuro až do Villa Rosa a Alba Adriatica. Ještě jižněji pak od Pineta ...

  více

 • Sport

  Hotely nabízí mnoho různých aktivit, jako je plavání, bodybuilding neboli formování postavy, rekreační gymnastika ...

  více

 • Zábava a noční život

  V červenci si nenechejte ujít oslavy – „Lu Cencialone“. Tato slavnost má původ v dávné legendě ...

  více

Last Minute Silvi MarinaDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka