Silvi Marina - Historie a památky

Historie a památky

A jaká je historie vzniku názvu Silvi? Existují dvě hypotézy. Část vědců předpokládá, že původ slova je od chrámu, věnovanému Silvanovi, ochránci stád a pastýřů (San Silvano). Jiní se domnívají, že původ slova je v latinském slově „silva“, což znamená les. Z archeologických vykopávek je jisté, že území bylo osídlené už v římských časech. Silvi bylo událostmi spojené s blízkým Altri. Obě města byla věrná a oddaná Římu. Během 13. a 14. století zde byl vytvořen obranný systém (denní a noční kouřové a ohňové signály), který měl pobřeží chránit před útoky z moře (zejména před Turky a piráty). Ve 14. století se zde nacházelo samosprávné město Castrum Silvi. V blízkosti s opatstvím San Giovanni in Venere. Posléze město přešlo pod správu rodiny Acquaviva, vévodů z Altri. V těch dobách byla Silvi Marina jen chudým rybářským přístavem. Rybáři žili jen v nuzných chatkách a živili se rybolovem. V majetku rodiny Altri zůstalo Silvi až do příjezdu Napoleona v roce 1806. Ten zde zrušil feudalismus. V rámci sjednocení Itálie dostala Silvi Marina svého prvního starostu. V roce 1863 se zde začala stavět železnice, která pomohla rozvoji přístavu v Silvi a dala základy rychle se rozvíjejícímu turistickému odvětví. V roce 1931 se ze Silvi Paese do Silvi Marina přemístily okresní úřady a ze Silvi Marina se tak stalo důležité administravní centrum celé oblasti. Stejně jako důležitý přímořský resort. V současné době se řadí mezi přední evropská letoviska.

V Silvi Marina by Vaší pozornosti nemělo ujít:

Silvi Alta
Kterému se také říká Silvi Paese. Středověké samosprávné město, zbudované na vrcholku kopce, 250 m nad úrovní moře. Před útoky Saracénů ho chránila obranná pevnost se stálou posádkou. Z pevnosti je uchvacující výhled na celé pobřeží středního Jadranu. Rozmáchlé od chorvatského pobřeží, přes Monte Conero až po ostrovy Tremiti.

Kostel San Salvatore
Najdete ho v Silvi Paese. Kostel má krásnou zvonici z roku 1252. Samotný kostel se začal stavět už o dvě století dříve.

Torre di Cerrano

Středověký přístav, který sloužil Altri a Silvi. Začal se stavět roku 1256, když Altri opustilo starý nevyhovující přístav ve Vomano.

Ubytování Silvi Marina

Další nabídkyDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod