Cestovní doklady

Cestovní doklady

Na území členských státu EU (tedy i do Itálie) může občan ČR vstupovat bez zvláštních omezení pouze na základě platného cestovního dokladu. K překročení hranic států mezi státy EU postačí i platný občanský průkaz.
 

Doklady pro nezletilé:

Od 27.6.2012 začalo v EU platít nové pravidlo , že musí mít každý vlastní cestovní doklad. Zápis do dokladu rodiču, už není možný. Pasy se strojově čitelnými údaji a s nosičem biometrických dat mají platnost 5 let. Bez dětských dokladů je policie nepustí mimo Schengen.Vedle platného cestovního pasu nebo průkazu totožnosti se u dětí, které cestují samy nebo s dospělou osobou, která není jejich zákonným, zástupcem se může vyžadovat předložení dalšího úředního dokumentu podepsaného jejich rodiči v němž s cestou dítěte souhlasí. Protože na každý stát v EU to nevyžeduje, je lepší si ověřit před odjezdem vašich dětí do zahraničí, jaké má stápožadavky pro cestu s dítětem.

 

Ztráta cestovního dokladu:

V případě ztráty nebo odcizení cestovního dokladu při pobytu v Itálii můžete požádat o vystavení tzv. náhradního cestovního dokladu, který Vám umožní cestu zpět přes hranice - je určen pouze pro cestu z Itálie do ČR a jeho platnost je omezena úměrně možnosti návratu do ČR.
Žádost o náhradní cestovní doklad se podává vyplněním příslušného formuláře na českém konzulárním oddělení. Čitelně vyplněný formulář, dvě pasové fotografie a kopie českých dokladů předáte konzulárnímu oddělení a zaplatíte poplatek. Dále je nutno přiložit potvrzení o ztrátě/zničení cestovního dokladu a to buď formou policejní zprávy nebo čestného prohlášení. Za vystavení cestovního průkazu Vám bude účtován administrativní poplatek cca 16,- (dle platného kurzu).
 

Řidiči:

Řidiči jsou při cestě do Itálie povinni s sebou mít řidičský průkaz, technický průkaz a zelenou kartu.
 

Odkazy:

Ministerstvo zahraničních věcí ČR - Itálie - cestovní doklady

 

 


1Ministerstvo zahraničních věcí - Itálie - doklady

 

 

Ubytování Itálie

Další nabídkyDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka