Itálie Viserba di Rimini


Rimini, největší evropské přímořské letovisko a turistická oblast par excellence. Ať už se jedná o nepřebernou nabídku ubytovacích kapacit, sportovišť, nebo nočního života, nemůžete se splést, pokud se Rimini a celá riviéra stane místem jednoznačné volby Vaší dovolené. Z Prahy sem urazíte 1050 km, z Vídně 860 km. Vůdčí role Rimini jako centra turistického ruchu má své kořeny už v minulosti. První lázeňské středisko, otevřené roku 1843 přímo na pláži, bylo atrakcí, která přitáhla turisty ze všech koutů světa. Ale nejen moře láká návštěvníky. Výtečná kuchyně, historické památky, příroda, to vše by nemělo zůstat opomenuto. Rimini, přístav a turistické centrum omývané Jaderským mořem, leží v oblasti Emilia – Romagna. Najdete ho 195 kilometrů jižně od Benátek a 345 km severně od Říma. Do historického klenotu, Ravenny, je to z Rimini pouhých 50 kilometrů. Pro ty z vás, kteří o dovolené hledáte nejen moře, ale i stopy historie, bude Rimini a celá oblast tou nejlepší možnou volbou. Rimini se pyšní čistými plážemi (poznáte je podle modré vlajky, která na pláži vlaje). Pohostinnost provincie Rimini můžete okusit na všech místech riviéry. Rimini, Riccione, Cattollica, Misano Adriatico, Bellaria, Igea Marina. To všechno jsou letoviska, která se pyšní nádhernými písečnými plážemi lákajícími k návštěvě.
Rimini, město s původním názvem Ariminum, založili Etruskové už v roce 268 před naším letopočtem. Bylo důležitou křižovatkou mezi severní a střední Itálií. Ve středověku celou oblast, a tedy i Rimini, ovládala rodina Malatesta. 38 km od Rimini se nalézá pevnost Montegridolfo, která střežila celou oblast před vetřelci. Určitě stojí za návštěvu! V roce 1843 proběhla v Rimini revoluční výstavba lázeňské budovy Kursaal, která ohlásila nástup nového věku a nastartování lázeňské tradice, která do města lákala bohatou klientelu. Nejen z Itálie, ale z celého světa. Výnosy z lázní byly použity k dalšímu rozmachu města. Přístav se začal rozšiřovat a vyrostla spousta krásných vil, které si v Rimini nechala stavět místní smetánka. Rimini se začalo přezdívat „město vil“. Nejznámější vilou ve městě, a to už od začátku 20. století dodnes, je Grand Hotel, jedna z nejvýraznějších dominant města. A také herecká celebrita, která zazářila v několika filmech slavného rodáka, italského režiséra Federica Felliniho. Nesmíme zapomenout ani na nádhernou zahradu, která Grand Hotel obklopuje. Vzrostlé stromy a záhony květin celého barevného spektra si zaslouží chvíli zastavení a zasnění. Felliniho stopy najdete v Rimini téměř na každém kroku. Zabloudit můžete třeba do kavárny La Dolce Vita, kterou najdete nedaleko Piazza Cavour, nebo do muzea, které je dílu Federica Felliniho věnované. Možná i Vy budete mít to štěstí a výkladem Vás potěší Felliniho švagr.

Město se stalo několikrát inspirací Felliniho filmů. Za zmínku stojí film „I Vitteloni“, který se u nás uváděl pod distribučním názvem „Darmošlapové“. Největší poctu vzdal Fellini tomuto nezapomenutelnému městu ve snímku „Amarcord“. A ve svých pamětech píše: „Kdykoli myslím na Rimini, jsem jako ve snu. Nemyslím na to, jaké je Rimini nyní. V mých vzpomínkách má Rimini podobu mého dětství a mládí. Vzpomínky, které se promíchaly s fantazií, představy, které nepotřebují slov.“ Rimini se pyšní tím, že bylo vyhlášené „nejekologičtějším městem“ celé riviéry. Na plážích se důrazně dbá na recyklaci a je výrazně redukován průmysl, který by ohrožoval celou lázeňskou oblast a nezapomenutelné místo Vaší dovolené. Rimini láká turisty především v létě, ale podzimní a zimní měsíce, kdy jsou ulice téměř vylidněné a moře rozbouřené, může oslovit k návštěvě ty z vás, kteří si rádi užijete klidných procházek ve městě, které se v létě ani na chvíli nezastaví.

Ubytování Emilia Romagna

Další nabídky

Turistické zajímavosti

Last Minute Viserba di RiminiDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka