Flóra

Flóra

Apeniny:
Co se týče rostlinstva v Apeninách, za zmínku určitě stojí hlaváček zlatokvětý, penízek rolní nebo rožec. Další apeninskou rostlinou je žlutý mák. Vzácné jsou  violky.

Alpy:
V italské části Alp se můžeme setkat se středomořskou a středoevropskou vegetací. V jižnějších oblastech se daří olivovníkům, jedlým kaštanům nebo například tamaryškům. Ve středních polohách krajinu obvykle pokrývá borovicový nebo modřínový les, který střídají louky a pastviny. Borovice limba je dominantou poloh okolo 2 000 m n. m., výše až pod hranici sněhu už se vyskytují kosodřeviny, lišejníky a mechy.
Východní část Alp je na vegetaci trochu bohatější a to především díky působení středomořského klimatu. Najdeme zde myrty, oleandry, cypřiše nebo pinie.

Vinná réva a ovoce se pěstuje především v údolích Adige.

Gardské jezero:
Flóra okolí Gardského jezera je poměrně bohatá a ovlivněná středozemským klimatem. V předhůří jezera rostou vřesy, zimostrázy a duby cesmínovité. Na skalnatějších částech pak rozmarýn nebo oleandr. Substředomořská oblast oplývá hojností orchidejí, ve vyšších oblastech najdeme narcisy a různé druhy lilií. Okolo jezera se vyskytují typicky středomořské stromy - cypřiše, cedry, olivovníky, popřípadě palmy.

Ubytování Itálie

Další nabídkyDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka