Itálie Ischia


  Ischia je největším z ostrovů v Neapolském zálivu Tyrhénského moře. Ostrov má plochu 47 čtverečních km a žije zde asi 60 000 obyvatel. Ischia je oblíbená hlavně kvůli mírnému klimatu a právě kvůli němu je navštěvovaná celoročně. Ischii se přezdívá také „zelený ostrov“, a to zejména kvůli nádherným přírodním scenériím. Ostrov je plný vonných květin a plazící se vinné révy. Víno z Ischie se exportuje do celého světa a dosahuje vynikající kvality. A všude bujná vegetace! Ischia je skutečná relaxace, kterou o dovolené očekáváte!

  Ischia to jsou i termální lázně a termální parky. Díky svému vulkanickému původu je ostrov bohatý na termální prameny – více než 100 teplých a studených termálních pramenů. Je ideálním místem pro bezstarostnou a klidnou dovolenou, a to hlavně pro příjemné klima v každém ročním období, křišťálově čisté moře, písčité pobřeží a pohostinnost místních obyvatel. Půvabná jsou lázeňská městečka – Casamicciola Terme a Lacco Armeno. Zkrátka - nádherné přírodní scenérie (údolí a pohorky, útesy a pláže, lesy a hory) – to vše na Ischii bere dech. Možná i proto řekl francouzský spisovatel Guy de Maupassant v roce 1885 – „Pobřeží Ischie Vás očaruje. Ty kopce pokryté zelení a vinnou révou.“ A americký spisovatel Mark Twain o pár let dříve (1869) prohlásil: „Ischia to je nekonečná vinice. Ovoce je zde šťavnaté a místní fíky vychvaloval už Horacius!“
  Ostrov je rozdělen do šesti obcí – Ischia Porto a Ponte, Casamicciola Terme, Lacco Ameno, Forio, Serrara Fontana a Barano.
  Ischia, hlavní město na severovýchodě ostrova Ischie, se dělí na dvě části – Ischia Porto a Inschia Ponte.
  Ischia Porto představuje moderní a živou část, nachází se zde veřejné administrativní budovy, banky a obchodní centrum. Je důležitým přístavem, domy jsou zde vystavěny terasovitě kolem půlkruhového přístavu. Ischia Ponte, původně rybářská vesnička, která si dodnes zachovala původní charakter, je starší historickou částí s katedrálou, Mořským muzeem. A na vysoké skále, oddělené od pevniny pouze úzkou hrází, stojí Castello Aragonese (Aragonský hrad).
  Návštěvníky Ischie láká i Archeologické muzeum v Pithecusae, v nádherné Ville Arbusto, se spoustou historických artefaktů (www.pithecusae.it).
  Na jižní straně ostrova, v Sant´Angelo, bývala původně rybářská osada. Dnes se zde nachází elegantní turistické středisko. Ve vnitrozemí je Panza s krásným panoramatem. Z oblasti Serrara Fontana můžete vyrazit do hor Monte Epomeo. Nádherné je Barano d´Ischia, nebo pláže v Maronti.
  Hora Epomeo (788 m. n. m.) dává ostrovu kouzelný šarm, doslova mu dominuje a nabízí úchvatný výhled na Neapolský záliv. Jeho vrcholek navštívil poutník San Nicola v 15. století.
  Díky příznivému klimatu můžete užívat nádherné písečné pláže Ischie v každé sezóně. Milovníci jídla a vína si mohou užít kulinářské dobrodružství a ochutnat lahodná místní vína. Skutečná dovolená!
  Za zmínku stojí i vinná stezka – itinerář zahrnuje vinice, vinohrady, vinné sklípky, typické restaurace, umělecké obchůdky. Vinnou stezku používali už staří Římané a říkali jí: „Aenaria“.

  Bílým vínem je vyhlášené město – Biancolella a Forastera. Červeným vínem pak oblast – Pere´e palummo (holubí stopa). Kromě vynikajících rybích specialit, by neměla zůstat opomenuta ostrovní kuchyně. Vyhlášený je třeba králík „ala ischitana“. K němu slouží jako příloha místní „cherry“ rajčátka. A víno „Ischia Doc“.

  Ubytování Ischia

  Další nabídky

  Turistické zajímavosti

  • Zimní dovolená

   Ischia bylo první Tyrhénské osídlení Řeků, založené v 8. století př. n. l. pojmenované Pithekousa – ostrov opic (pithekou), nebo „pithoi“ – jílové vázy ...

   více

  • Letní dovolená

   Na plážích si můžete užít relaxaci, ale také procházky, nebo běh v písku. Nenechte si ujít východy a západy slunce, rozhodně na ně nezapomenete ani po letech ...

   více

  • Středisko

   Na plážích si můžete užít aktivit, jako je ranní jogging v záři vycházejícího slunce, odpoledne není nic snazšího, než si zahrát třeba plážový volejbal ...

   více

  • Wellness&Spa

   Na velikonoční pondělí si na ostrově Ischia nenechejte ujít „Let anděla“ (ve městě Forio). 24. - 25. června se koná Festa della´ndrezzata ...

   více

  Last Minute Ischia  Důležité odkazy

  ADRIALAND s.r.o.

  Údolní 11
  602 00 Brno

  (+420) 542 321 322
  info@adrialand.cz
  po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

  Přihlaste se k odběru novinek

  Neunikne vám žádná výhodná nabídka