Itálie Capo Vaticano


Capo Vaticano
je nádherná přírodní oblast, proslavená svými krásnými písčitými plážemi, skalnatými útesy a křišťálovým mořem. Leží v provincii Vibo Valentia, spadá pod municipalitu Ricadi a nachází se nedaleko od historického města Tropea.
Capo Vaticano je jen malý nenápadný mys v Tyrhénském moři. Nejzápadnější skalní výběžek širokého poloostrova ve tvaru ozdobné přezky na nártu dámské boty, kterou obrysy jižní Itálie až sugestivně připomínají. Pobřežní linie tohoto „nártového“ poloostrova vychází ze dvou zálivů – Golfo di S. Eufemia (na severu) a Golfo di Gioia (na jihu) – a spěje mnoha skalnatými zátokami ke svému nejzápadnějšímu mysu Capo Vaticano, který dal jméno celému poloostrovu. Jeho protějškem na severovýchodě poloostrova je jiný skalnatý mys s městem Briatico.
Mys (Capo) je tvořen specifickým bílošedým granitem a jeho maximální výška dosahuje okolo 124 metrů. Pobřeží začíná v zátoce Tono a končí v zátoce Virgine Maria. Nejpůsobivější zátokou je Groticelle. Nachází se blízko mysu a je rozdělená nádhernými plážemi.  
Capo Vaticano je obklopeno rozmanitou zelení a poskytuje romantický výhled na Liparské ostrovy a z některých míst až na Sicílii. Tato oblast byla turistickým světem objevena teprve nedávno. Ten zůstal ohromen její krásou, panenskými plážemi, a zvláště pak důkladně zakonzervovaným životem plným tradic.
Známý benátský spisovatel Giuseppe Berto si Capo Vaticano zamiloval natolik, že zde zakotvil a po procestování celé Itálie si tady nechal postavit dům. Napsal: „Capo Vaticano se jmenuje stejně jako římský pahorek. Kněží a čarodějnice zde hádali budoucnosti pomocí letů ptáků. Dvě stě metrů nad mysem je skála zvaná Mantineo, což ve starověkém Řecku znamenalo: hovořit s Bohem. Mys byl svatým místem a tato magická síla se neztratila ani dnes.“
Capo Vaticano má ideální klima pro pěstování červených cibulí (stejně jako nedaleká Tropea). „Cipolla di Tropea“ je synonymem té nejvyšší kvality.
Letovisko je vyhlášené také typickým kalábrijským salámem – la nduja, který by měl návštěvník této oblasti rozhodně ochutnat. Pikantní příchuť vepřovému masu dávají přidané feferonky (peperoncino)! Tento lahodný salám tvoří součást vynikajících jídel. Ochutnejte třeba fileja alla nduja, nebo ho zkuste na pizze.
Pobřeží je vyhledáváno kvůli křišťálovému moři a plážím s bílým jemným pískem zpestřeným výskytem skalnatých útesů. Ke spokojenosti návštěvníků přispívá i mnoho zábavních podniků a restaurací s krajovými specialitami.
Capo Vaticano je vhodné pro rodiny s dětmi. Je příjemným letoviskem, kde jsou pizzerie a kavárny s vynikající zmrzlinou dosažitelné pěšky. 
Capo Vaticano je snadno dostupné i letecky. Nejbližší letiště je v Lamezia Terme. Z letiště se do Capo Vaticano autem dostanete za 45 minut až hodinu. Lamezia Terme je přibližně hodinu letu z Říma.

Ubytování Capo Vaticano

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Jak název napovídá (Capo Vaticano – Mys věšteb), mys byl známý už od starověku jako místo, kde žili vědmy a různí mágové (vate – věštba).

  více

 • Koupání a pláže

  Capo Vaticano se může pochlubit celou řadou nádherných pláží. Ve významné publikaci The Most Beautiful Beaches in the ¨World“ (100 nejkrásnějších pláží světa) se zmiňují autoři o třech italských plážích. Jedna z těchto tří se nachází právě v Capo Vaticano. Jmenuje se Grotticelle a dělí se na čtyři sekce.

  více

 • Sport

  Capo Vaticano nabízí svým návštěvníkům sportovní vyžití všeho druhu. Nádherný a unikátní mys, nesčetné útesy, malebné skály a podmořské jeskyně lákají především plavce, potápěče a příznivce šnorchlování. Svět pod mořskou hladinou je neskutečně krásný, a jeho kouzlu podlehne každý, kdo se zde ponoří.

  více

 • Zábava a noční život

  Co se kulturního vyžití týče, nabízí Capo Vaticano a nedaleká Tropea, celé spektrum zábavy. V létě město ožívá celou řadou koncertů (vážné i populární hudby), divadelních, folkloristických a tanečních představení, workshopů, výstav (sochařských, malířských, fotografických) a filmových přehlídek.

  více

Last Minute Capo VaticanoDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka