Itálie Praia a Mare


Praia a Mare je město v provincii Cosenza, které se rozkládá u Tyrhénského moře, v severní části Kalábrie a má 6 tisíc stálých obyvatel. Turisty sem přitahuje zejména pět kilometů dlouhá písčitá pláž, která je v létě rozdělená na padesát menších pláží – tzv. lida. Slovo Praia znamenalo ve starořečtině pláž a pláž vulkanického původu leží podél celého města. Obsahuje malé oblázky a hned u břehu moře jsou útesy vhodné k potápění.


Moderní turistické městečko Praia a Mare má ideální polohu, jelikož jedna jeho část je otevřena k nádhernému azurovému moři a z druhé strany se tyčí hory. V Praia a Mare pochopitelně nechybí možnost zábavy a sportovního vyžití.
Dominantou městečka je ostrov Dino, proslulý svými krásnými podmořskými jeskyněmi. Nejznámější z nich je Modrá jeskyně a Lví jeskyně, do kterých se pořádají lodní výlety. Ostrov Dino se nachází na jižním konci města, asi 100 metrů od pobřeží. Na pobřeží, přímo naproti ostrova, se nachází středověká věž – Torre dell´Arco, postavená za vlády Byzantinců, na ochranu pobřeží před útoky z moře.


Ve výšce asi 50 metrů v kopcích nad městem se nachází další jeskynní komplex, vytvořený mořskými vlnami před miliony let. Uvnitř jeskynního komplexu byl v minulosti vybudován kostel – Chiesa La Madonna della Grotta a svatyně pod širým nebem. I kostel i oltář slouží dodnes ke mším a církevním záležitostem. Nedaleko svatyně je místo archeologického výkopu, který zde trvá už dvacet let. K nejdůležitějším nálezům z poslední doby se řadí kosti prehistorického žraloka.
Historický vývoj města je úzce spojen s existencí nádherné podmořské jeskyně, která se jmenuje Grotta della Sera Vingiolo. Tato jeskyně v sobě spojuje tři jeskyně, z nichž každá je nezávisle přístupná z moře. Celková plocha jeskyně je okolo 1,995 metrů čtverečních, přičemž největší ze tří jeskyní měří na výšku 19,20 metrů. Ve 14. století byla v jeskyni Santa Maria della Grotta, podle legendy, vyzvednuta dřevěná socha panny Marie s ježíškem a z kláštera se stalo poutní místo, navštěvované zástupy věřících. V pozdějších staletích byla přistavěna zvonice, ohlašující čas modliteb. Stará dřevěná socha byla bohužel ukradena 4. března 1979. Věřící však uspořádali sbírku a nyní je zde k vidění nová socha panny Marie s Ježíškem, která byla pořízena z milodarů.


V největší ze tří jeskyní je k vidění mramorová socha „sněžné madony“ - Madonna della Neve, dílo Caginiho.
Praia a Mare bývala původně jen rybářskou vesnicí, která se jmenovala Praia d´Aieta („Aietská pláž“). S rozvojem železniční dopravy a vybudováním pobřežních cest získalo město status samosprávného města (v roce 1928).
Dnes je Praia a Mare moderním městem, jehož populace se zvýšila po druhé světové válce v důsledku vybudování nových továren, imigrace a turistického rozmachu. Ten se začal rozvíjet především díky přírodním krásám, zejména dlouhým písečným plážím a divokým skalám, které se táhnou až k nedaleké vesnici Fiuzzi.
Patronkou města je – Madonna della Grotta. Město slaví svou patronku každoročně 15. srpna.

Ubytování Praia a Mare

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Region byl obydlen už v prehistorických dobách. Pravěký člověk se v těchto jeskyních usadil před více než desetitisíci lety a žil zde tisíce let. V 10. století ...

  více

 • Koupání a pláže

  Praia a Mare má ideální možnosti pro koupání a je vhodná pro celé rodiny. Nejkrásnější pláží v Praia a Mare je pláž na „Isola Dino“. Čarokrásný a divoký ostrov ...

  více

 • Sport

  Praia a Mare nabízí, díky unikátním jeskyním na ostrově Dino, nepřeberné množství zážitků pro potápěče a příznivce šnorchlování ...

  více

 • Zábava a noční život

  Město má spoustu výborných a tradičních restaurací a taveren. Určitě si dejte nějakou rybí specialitu! Zkuste rybu i jako předkrm (antipasti). Místní ji připravují ...

  více

Last Minute Praia a MareDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka