Praia a Mare - Historie a památky

Historie a památky

Region byl obydlen už v prehistorických dobách. Pravěký člověk se v těchto jeskyních usadil před více než desetitisíci lety a žil zde tisíce let. V 10. století zde pobývali řečtí mniši a stal se z ní klášter zasvěcený svatému Eliasovi. Ta část jeskyně, která se nacházela pod vodou, byla pojmenovaná Plaga Slavorum , případně Sclavorum (podle blízké slovanské kolonie, která žila v oblasti Mantinera). Za vlády Normanů byli všichni řečtí mniši pokatoličtěni. A také klášter byl přejmenován. Stal se z něj klášter Santa Maria della Grotta.
Ve 14. století zde byla, podle legendy, vyzvednuta dřevěná socha panny Marie s ježíškem a z kláštera se stalo poutní místo, navštěvované zástupy věřících. V pozdějších staletích byla přistavěna zvonice, ohlašující čas modliteb. Stará dřevěná socha byla bohužel ukradena 4. března 1979, věřící však uspořádali sbírku a nyní je zde k vidění nová socha panny Marie s Ježíškem, která byla pořízena z milodarů.
V největší ze tří jeskyní je k vidění mramorová socha „sněžné madony“ - Madonna della Neve, dílo Caginiho. Původní rybářská vesnice se dříve jmenovala Praia d´Aieta („Aietská pláž“). S rozvojem železniční dopravy a vybudováním pobřežních cest získalo město status samosprávného města v roce 1928.


středověký hrad je dominantou letoviska

V Praia a Mare stojí za zhlédnutí tato místa:
Torre dell´Arco
Věž, která pochází z 16. století, je nejvýraznější dominantou města Praia a Mare. Říká se jí také Torre di San Ferdinando, nebo jen Torre di Fiuzzi. Byla postavena jako obranná věž, která měla zabránit tureckým útokům.

Isola Dino
Čarokrásný a divoký ostrov Dino se nachází přímo naproti Torre dell´Arco. Ostrov Dino připomíná loď a je 900 metrů dlouhý, 400 metrů široký a 100 metrů vysoký. Na ostrově je unikátní flóra a na jižní straně jsou jeskyně: Grotta del Frontone, Grotta delle Cascate (s vodopádem), Grotta Azzura (Modrá jeskyně) a Grotta del Leone (Lví jeskyně).

Středověký hrad
Nachází se na kopci v oblasti Pianoro della Foresta. Hrad je velmi dobře zachovaný a pochází ze 14. století. Jeho současným majitelem je markýz Cosentino. Z věže je krásný výhled do okolí. Je jedním ze symbolů města a v minulosti byl součástí obranného systému, který vytvořili feudální panovníci, kteří v oblasti vládli. Kromě ochrany pobřeží sloužil jako luxusní šlechtická rezidence.

Ubytování Praia a Mare

Další nabídkyDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka