Itálie Ricadi


Ricadi
leží na poloostrově Capo Vaticano, na té části tyrhénského pobřeží, které se přezdívá „Costa degli Dei“ (Pobřeží bohů). Nachází se mezi letovisky Tropea a Capo Vaticano a žije zde 4 500 stálých obyvatel.
Podle legendy město založil Herkules a nazval Forum Herculis (původní legendární osídlení bývá lokalizováno do skalnaté oblasti Ricadi - Formicoli). Je jisté, že území bylo obydlené už v byzantských dobách.
Ricadi leží v provincii Vibo Valentia. (28 km jihozápadně od hlavního města provincie Vibo Valentia). Nachází se v nadmořské výšce 280 m.n.m. a najdete zde rybářský přístav, který se nachází přibližně tři kilometry od centra města Ricadi.
 Rozmanitá příroda a dostupnost historických památek lákají do této oblasti turisty. Jedná se o jedno z nejnavštěvovanějších míst Kalábrie. Místo se vyznačuje krásnými písčitými plážemi, které obklopují skaliska a křišťálově průzračným mořem.
Městečko Ricadi proslavila umělecká řemesla a zemědělská výroba. Zemědělství bývalo vlajkovou lodí zdejší ekonomiky, zejména grapefruity a cibule. V poslední době ale převážil turistický průmysl. Vyrostla spousta nových hotelů, turistických oblastí, soukromých pláží, sportovních zařízení a zařízení pro provozování mořských aktivit. Ke spokojenosti návštěvníků přispívá i mnoho zábavních podniků a restaurací s krajovými specialitami.
Celá oblast je vyhlášená pěstováním červené cibule – „Cipolla di Tropea“, která je synonymem té nejvyšší kvality. Místní cukrárny vyrábí z této cibule dokonce zmrzlinu! Tu ostatně vyrábí i z místních pálivých salámů (např. nduja)!
Severně od Ricadi se nachází oblasti Parghelia a Briatico, které nabízí spoustu možností k vycházkám do přírody, k potápění a koupání. Vítanou atrakcí je rovněž velký aquapark v Zambrone, nebo výlet na Liparské ostrovy, které jsou z Ricadi dobře viditelné.       
V nedalekém Brivadi stojí za návštěvu „Torre Marrana“, z které se do současnosti zachovaly jen obvodové zdi. Navštěvovaná je i věž „Torre Ruffa“ a hrad „Castello di Monteleone“ v hlavním městě provincie, ve Vibo Valentia.
Patronkou města Ricadi je Madonna delle Grazie. Město svou patronku slaví každoročně procesím, a to 15. srpna.
Ricadi se setkáte s velmi pohostinnými místními obyvateli, pro které jsou všichni turisté váženými hosty. Určitě i kvůli nim a jejich malebnému kalábrijskému nářečí stojí za to navštívit Ricadi a jeho okolí.

Ubytování Ricadi

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Oblast byla osídlena už kolem roku 1000 př.n.l.. V 8. století zde sídlilo biskupství, ale o větším rozmachu Ricadi...

  více

 • Koupání a pláže

  Ricadi se může pochlubit celou řadou nádherných pláží, které sem dosahují až z letoviska Capo Vaticano...

  více

 • Sport

  Ricadi nabízí svým návštěvníkům sportovní vyžití všeho druhu. Divoká kalábrijská příroda a jeho nesčetné útesy, malebné skály a podmořské jeskyně lákají především plavce, potápěče a příznivce šnorchlování. Na své si rozhodně přijdou i milovníci windsurfingu a plachtění...

  více

 • Zábava a noční život

  Co se kulturního vyžití týče, nabízí Ricadi a nedaleká Tropea celé spektrum zábavy...

  více

Last Minute RicadiDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka