Itálie Palinuro


Palinuro Vás úplně uchvátí. Leží přímo na cilentském pobřeží. Výběžek národního parku Cilento, s dominantním mysem Palinuro, je charakteristický svým členitým pobřežím s úseky dlouhých pláží, které jsou pokryté jemným zlatavým pískem. Palinuro je nezapomenutelná turistická oblast a hlavní cíl milovníků historie a vykopávek. Archeologické naleziště Paestum totiž leží v jeho sousedství! Výhodou Palinuro je výběr volných pláží, a to i uprostřed hlavní turistické sezóny. Pláže kamenité, písečné (s hrubým i jemným pískem). V sevření skalnatých útvarů a omývané průzračně čistým mořem vytváří překrásnou scenérii. Celá oblast je obklopena bohatou flórou a faunou.

Městečka ve vnitrozemí jsou ospalá, turistickým ruchem nezatížená, se stálým obyvatelstvem a typickou jižanskou atmosférou. V Palinuru jsou uličky s obchody, náměstí, kostely, restaurace a bary. Místo obdrželo již několik let po sobě potvrzení o kvalitě a čistotě vody (Bandiera Blu). Rybáře láká zejména příležitost potěšit se bohatými úlovky v místních vodách. Při vyjížďkách do okolí můžete navštívit Azurovou jeskyni (Grotta Azzura), která je od pobřeží vzdálena zhruba 10 minut plavby motorovým člunem. Na mysu Palinuro se vyskytuje i mnoho dalších jeskyní, přístupných pouze po moři.


Název Palinuro (z původního jména „Palinurus“) je spojen s legendou, zaznamenanou Virgiliem. Jeden z druhů dobrodruha Aenease, Palinurus („muž v helmě“), se s dalšími přibližoval k pobřeží Itálie. Přemožen dlouhou cestou, usnul. Loď se díky větru naklonila, nešťastník spadl do vody a utopil se. Právě zde, u mysu Palinuro. Jiná legenda mluví o tomtéž Palinurovi, „muži v helmě“, který ale do moře skočil z nešťastné lásky ke kruté Kamaraton. Kamaraton muže k tomuto činu přinutila, čímž si vysloužila potrestání Venuše, bohyně lásky. Ta ji za trest nechala uvrhnout do jeskyně Camerota.


Palinuro je hlavním turistickým resortem v oblasti Cilento. Rozvoj turistiky začal po 2. světové válce. Na pronajatých pozemcích zde začal stavět ubytovací kapacity francouzský „Med club“ a letovisko se brzy stalo mondénním centrem. I dnes zde najdete zde spoustu hotelů, rezidencí, apartmánů. A dobře vybavený přístav! Zde si můžete najmout člun na výlet do jeskyní. Ať už si vyberete „Azurovou jeskyni“ (Grotta Azzura), nebo „Jeskyni medvědice“ (Grotta della Ossa). Jejich krása Vám doslova vyrazí dech. Intenzita modré barvy v těchto jeskyních je doslova nepopsatelná. Pro ty z Vás, kteří milujete potápění, je Palinuro doslova rájem. Tak nádherný podmořský svět jen tak někde nenajdete!


Palinuro, přístav a turistické centrum omývané Tyrhénským mořem, leží v oblasti Campania (Kampánie). Pro ty z vás, kteří o dovolené hledáte nejen moře, ale i stopy historie, bude Palinuro a celá oblast tou nejlepší možnou volbou. Pohostinnost regionu Kampánie můžete okusit na všech místech riviéry. Agropoli, Paestum, Marina di Camerota. To všechno jsou letoviska, která se pyšní nádhernými písečnými plážemi lákajícími k návštěvě.
Palinuro je živoucí město a jeho nádherné pláže lákají k procházkám. Palinuro má svou atmosféru a půvab. Posedět můžete v četných restauracích s nabídkou vyhlášených rybích specialit, v pizzeriích a kavárnách. Protože to pravé italské presso , to by určitě nemělo ujít vašim chuťovým buňkám!

Palinuro láká turisty především v létě, ale i v listopadu je zde krásně slunečno a toulat městem se můžete jen v tričku a sandálech. Proto toto období může oslovit k návštěvě ty z vás, kteří si rádi užijete klidných procházek ve městě, které se v létě ani na chvíli nezastaví. Ať už se jedná o nabídku ubytovacích kapacit, sportovišť, nebo nočního života, nemůžete se splést, pokud se Palinuro stane místem jednoznačné volby Vaší dovolené. Přijeďte do Palinura a uvidíte, že si Vás svou krásou podmaní!

Ubytování Palinuro

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Palinuro je hlavním turistickým resortem v oblasti Cilento. Jako turistická oblast se začala rozvíjet po 2. světové válce. Na pronajatých pozemcích zde ...

  více

 • Koupání a pláže

  Na plážích si můžete užít relaxaci, ale také procházky, nebo běh v písku. Nenechte si ujít východy a západy slunce, rozhodně na ně nezapomenete ani po letech ...

  více

 • Sport

  K dispozici jsou také tenisové kurty i jiná sportovní hřiště. Mezi nejvyhledávanější sporty v této oblasti patří jízda na kole, jízda na koni, tenis, ale i golf ...

  více

 • Zábava a noční život

  V červenci láká do Palinura návštěvníky vyhlášený „Palinuro Festival“. Ze všech oblastí Kampánie přijíždí umělci, zpěváci, tanečníci, herci, spisovatelé ...

  více

Last Minute PalinuroDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka