Klima

Klima

Klima Itálie je velmi rozdílné a záleží na tom, ve které části se nacházíte.

Středomořské klima:
Zasahuje do ve všech pobřežních oblastí Itálie, s výjimkou severovýchodní části, která spadá do vlhkého subtropického podnebí.
Zimní teploty se pohybují v průměru okolo 6 ° C v severních oblastech, mezi 11 - 14 ° C na jižních ostrovech. Během letního období se průměr přibližuje 23°C na severu (Liguria) a až k 26 - 28 ° C na jihu. Srážky se vyskytují převážně v zimě, sněhové jsou vzácné, lehce se objevují na severu Itálie, ale nikdy na jihu.
Léta jsou suchá a horká.
Například Cagliari, Palermo, Neapol, Řím, Janov, Pescara.

Mírné klima:
Zasahuje vnitrozemí a oblasti jižní Itálie ve výšce okolo 1 000 m n.m. Mírné klima je obdobné jako středomořské, léta jsou suchá a zimy vlhčí, ale průměrné teploty jsou nižší - asi 3 až 5 ° C v zimě, v létě mezi 17 a 21 ° C. Sněhová pokrývka v zimě je častější. Například Potenza nebo Prizzi.

Vlhké subtropické klima:
Jedná se o všechna údolí v oblasti Pádu a Adige na sever od vnitrozemí střední a jižní Itálie. Zimy v těchto oblastech jsou obvykle chladnější než ve vyšších zeměpisných šířkách, například jako v Paříži nebo Londýně, ale léta jsou teplá, téměř stejně horká jako v jižní Itálii.
Množství srážek je vyšší. Sníh je častý od prosince do února. Průměrné teploty se pohybují kolem 0 - 1 ° C v zimě a 22 - 24 ° C v létě.
Například Milán, Benátky, Verona, Turín, Bologna.

Oceánské klima:

Najdeme ve středu Apenin a v aplském podhůří. Jde o chladnější podnebí než subtropické. Zima může být mírná, okolo 1 - 3 ° C, většinou v Apeninách, nebo silnější s teplotami mezi -3 až 0°C (na rozhraní mezi oceánským a kontinentálním klimatem).
Léta jsou s průměrnými teplotami mezi 17 až 21 ° C.
Například Aosta, Campobasso, L'Aquila, Cuneo, gSondrio, Amatrice(mírné zimy). Belluno, Breno, Feltre(silnější zimy).

Vlhké kontinentální klima:
To se nachází v Alpách, okolo 1 200 m n. m. na západě a 1 000 m n. m. na východě Itálie. Zimní průměry se pohybují mezi -3 až -7°C, léta nejsou nijak horká (13 - 18 ° C). Sníh se zde vyskytuje obvykle od začátku listopadu do přelomu března a dubna. Například Brusson, Gressoney-Saint-Jean, Aprica, Vermiglio, Mazzin, Santo Stefano di Cadore, Claut, Resia.

Chladné kontinentální klima:
V alpským údolích v nadmořských výškách kolem 1 600 - 1 800 metrů. Zimy jsou zde velmi chladné, v průměru se teplota pohybuje mezi - 12 až -5 ° C. V létě je teplota okolo 12 ° C.
Například Livigno, Chamois, Misurina, Predoi, Rhêmes-Notre-Dame.

Ubytování Itálie

Další nabídkyDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka