Itálie Riva del Garda


Riva del Garda
je jednou z nejdůležitějších prázdninových destinací v severní Itálii. Nachází se v severozápadní části jezera, které se též říká Benaco a leží v nadmořské výšce 70 m.n.m.
 Největší severoitalské jezero Lago di Garda o rozloze 370 kilometrů čtverečních leží na hranici tří provincií – Brescie, Verony a Trenta – a o jeho krásy se poctivě dělí Benátsko, Lombardie a Trentino – Alto Adige.
Riva  del Garda leží v provincii Trento, v oblasti Trentino – Alto Adige a je to městečko s tyrolskou historií. Žije zde 15 300 stálých obyvatel. Je obklopené horami – Monte Rocchetta (1575 m) na západě a Monte Baldo (2218 m) na východě.
Až do konce první světové války patřila Riva, po Desenzanu druhé největší městečko u Lago di Garda, k Tyrolsku. Od roku 1919 patří Itálii. Dosud zde však, stejně jako v sousedním Arcu, vládne půvabná směs rakouské a italské atmosféry.
Riva del Garda se dělí na tyto frakce: Campi, Pregasina, Rifugio Capanna Grassi, Rifugio Nino Pernici, San Nazzaro, Sant'Alessandro, Varone.
Pěkné a malebné staré město zve k procházkám. Jsou tu zejména módní butiky a obchody s obuví, méně už obchody se suvenýry. To jsou lákadla pro hosty a návštěvníky městečka Riva.    
Riva žije hlavně z turistiky a je ideálním letoviskem pro sportovce, především jachtaře, surfaře, ale i horolezce.
Severní břehy jezera, u kterých se Riva del Garda nachází, lemují vysoké hory a poněkud připomíná norský fjord. Za svoji podobu jezero vděčí tvaru dávného ledovce.
Na březích Lago di Garda se dochovaly nejen římské, ale i středověké památky, z nichž vynikají zejména opevněné hrady Scaligerů. Tato impozantní šlechtická sídla (zpravidla budovaná jako vodní pevnosti) objevíme nejen na jihu v Sirmione, ale též v severní části: zejména v Riva del Garda, ale také v Lazise či Malcésine.
Letovisko Riva del Garda se pyšní historickým náměstím s arkádami, starou věží s hodinami i scaligerským vodním hradem La Rocca (z 12. – 15. století).
Spisovatel Thomas Mann zde navštívil svého bratra, filozof Nietzsche hleděl ze svého hotelu Sole na starou věž Apponale a snil o tom, dožít zde jako poustevník…
Západně od městečka se zdvihá strmá skála Roccheta s benátskou strážní hláskou. Pražský rodák Franz Kafka (1883 – 1924), pozdější slavný židovský spisovatel, sem poprvé zavítal v září roku 1909 společně s přítelem Maxem Brodem a jeho bratrem Ottou (ubytovali se v penzionu nedaleko Rocchety). Další, návštěva Rivy se uskutečnila o čtyři roky později, v září 1913. Třicetiletý spisovatel se zapsal v sanatoriu dr. Hartunga – a nečekaně zde prožil krátké, ale opojné milostné dobrodružství s osmnáctiletou dívkou, kterou ve svých zápiscích označoval iniciálami W., G.W., nebo jako Švýcarsku.  
 
Šest kilometrů severním směrem se nachází jezero Lago di Tenno, pět kilometrů západně pak jezero Lago di Ledro s významným paleontologickým muzeem u svého břehu. Tři kilometry severně od Rivy jsou nádherné a geologicky zajímavé vodopády Varone.

Ubytování Riva del Garda

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Mezi památky zajisté patří 34 m vysoká, mírně se naklánějící věž s hodinami Apponale. Z jejího vrcholu je úžasný pohled na město, přístav i jezero...

  více

 • Koupání a pláže

  Bílé oblázkové pláže, průzračná modrá voda a čistý vzduch dávají městu zvláštní kouzlo. Nejkrásnější pláží v Rivě je Spiaggia Pini-Sabbioni...

  více

 • Sport

  Riva del Garda je velmi populární mezi cyklisty na horském kole a je také vyhlášeným jachtařským a surfařským rájem...

  více

 • Zábava a noční život

  Od června do září městečko Riva ožívá a plní jej houfy turistů. V těchto měsících se zde každou neděli konají slavné veslařské závody „Gara delle Bisse“ za účasti snad všech větších letovisek u Lago di Garda.

  více

Last Minute Riva del GardaDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka