Itálie Pesaro


Pesaro se nachází ve střední Itálii, v regionu Marche. Přímořské letovisko Pesaro patří mezi jedno z nejdůležitějších na Jadranu. Dodnes si dochovalo nezaměnitelný ráz. Najdete zde několik muzeí a galerií. Nejvýznamnější jsou městská muzea umístěná v Palazzo Toschi s obrazy benátského malíře Giovanni Belliniho. Milovníci hudby mohou navštívit rodný dům skladatele Gioachina Rossiniho. Ve městě Pesaro najdete nádherné pláže a nepřebernou nabídku ubytovacích kapacit a sportovišť. Určitě se nemůžete splést, pokud se Pesaro stane místem jednoznačné volby Vaší dovolené.
Město Pisaurum bylo založeno Římany roku 184 př. n. l. Tehdy bylo římskou kolonií v oblasti Piceni. Historie města Pesaro je skutečně dlouhá, protože lidé zde žili už v době železné. Za římských časů bylo město důležitým obchodním centrem na strategické silnici Via Flaminia. Po pádu říše římské oblast ovládli Ostrogóti, které z oblasti roku 539 vyhnali Vizigóti. O pět let později patřilo území Byzantincům. Pisaurum patřilo do „pětiměstí“: Pentapolis. Zároveň do tohoto byzantinského centra patřila Ancona, Rimini, Senigallia a Fano.
V období renesance město ovládal mocný rod Malatesta (1285 – 1445), dále pak rod Sforza (1445 – 1512) a rod Della Rovere (1513 – 1631). V celém období město vzkvétalo a jeho majitelé zde nechali postavit spoustu soukromých paláců, ale i nákladných veřejných budov. Byly postaveny i městské hradby - Mura Roveresche.
11. září 1860 vstoupily do města vojenské oddíly z Piedmontu a město se stalo součástí sjednocené Itálie.
Od 19. století si v Pesaru stavěli letní rezidence bohatí Italové, kteří nešetřili chválou a tím přitáhli i další zájemce o tuto oblast. Po 2. světové válce se Pesaro stalo populárním letoviskem, jehož slávu šířily i hvězdy hudebního a filmového nebe.
Pesaro se může pochlubit i basketbalovým týmem - Scavolini Pesaro. Hraje evropskou ligu!
Návštěvníky si zejména získá centrální pesarské náměstí – Piazza del Popolo s nádhernou kašnou s motivy mořských koní a tritónů. Nachází se zde i nádherný Palazzo Ducale, postavený v renesančním stylu. Dnes se v něm nachází kanceláře vládních úřadů a výstavní prostory. Veřejnosti je umožněn přístup do nádherných vstupních prostor.
Charakteristickým znakem Pesara je promenáda lemující mořské pobřeží, kde můžete při večerní procházce ochutnat výbornou italskou zmrzlinu, či jen tak posedět v některé z kaváren, nebo tradičních italských restaurací. V posledních letech se Pesaro stalo pro české turisty jedním z nejoblíbenějších místem v Itálii.
Ale nejen moře láká návštěvníky. Výtečná kuchyně, historické památky, příroda, to vše by nemělo zůstat opomenuto. Pesaro se pyšní čistými plážemi, které ostatně najdete v celé provincii. Na výlet lákají i další turistická centra: Villa Rosa, San Benedetto del Tronto, Martinsicuro, Fano, Cupra Marittima, Alba Adriatica, Pineto, Silvi Marina, Montesilvano. To všechno jsou letoviska, která se pyšní nádhernými písečnými plážemi.
Na plážích se důrazně dbá na recyklaci a je výrazně redukován průmysl, který by ohrožoval celou lázeňskou oblast a nezapomenutelné místo Vaší dovolené.
Pesaro láká turisty především v létě, ale podzimní a zimní měsíce, kdy jsou ulice téměř vylidněné a moře rozbouřené, může oslovit k návštěvě ty z vás, kteří si rádi užijete klidných procházek ve městě, které se v létě ani na chvíli nezastaví.

Ubytování Pesaro

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Město Pisaurum bylo založeno Římany roku 184 př. n. l. Tehdy bylo římskou kolonií v oblasti Piceni. Historie města Pesaro je skutečně dlouhá ...

  více

 • Koupání a pláže

  Pláže podél Lungomare se táhnou z Pesara do města Fano. A jižněji pak z Cupra Marittima přes San Benedetto del Tronto a Martinsicuro až do Villa Rosa ...

  více

 • Sport

  Mezi nejvyhledávanější sporty v této oblasti patří jízda na kole, jízda na koni, tenis, golf, ale i lukostřelba, nejvyhledávanějšími vodními sporty ...

  více

 • Zábava a noční život

  Město je vyhlášené zejména svými festivaly. Od roku 1965 v Pesaru probíhá: „ Pesaro Film Festival – Mostra Internazionale del Nuovo Cinema“ ...

  více

Last Minute PesaroDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka