Itálie San Benedetto del Tronto


San Benedetto del Tronto se nachází ve střední části Itálie, asi 70 km jižně od Ancony. Leží v regionu Marche, v provincii Ascoli Piceno. Ve městě žije přes 50 000 stálých obyvatel (necelých 53 000), což ze San Benedetta činí druhé největší město provincie.
San Benedettu se přezdívá: „perla palmové Riviéry“.
San Benedetto del Tronto je největším přímořským letoviskem na středním Jadranu. Leží u ústí řeky Albula, která se na severu vlévá do řeky Tesino a na jihu do řeky Tronto.
Oblast San Benedetto del Tronto je charakteristická nádhernými dlouhými plážemi s pozvolným přístupem do moře, které jsou vhodné pro děti i penzisty. San Benedetto del Tronto patří mezi turisticky nejzajímavější místa Palmové riviéry.
Pro své čisté moře a přes tři kilometry dlouhou pěší zónu lemovanou palmami, bylo letovisko zařazeno odborníky mezi prvních deset turisticky nejatraktivnějších míst v oblasti Jaderského moře.
Město San Benedetto del Tronto bylo založeno již v 9. století př. n. l. Jeho charakteristickým znakem jsou palmy. Těch je zde víc než 8000 a dodávají městu tropický ráz. Proto je oblast okolo San Benedetta nazývána Palmová riviéra.
Palmová riviéra - „Riviera delle Palme“, pravidelně (od roku 1988), získává ekologickou cenu „Blue Flag“. Jedná se o tzv. „modrou vlajku“, symbol čistoty moří a vysokého standardu kvality životního prostředí.
Ale nejen moře láká návštěvníky. Výtečná kuchyně, historické památky, příroda, to vše by nemělo zůstat opomenuto. San Benedetto del Tronto nabízí spoustu restaurací, kaváren a barů. Na výlet lákají i další turistická centra: Martinsicuro, Villa Rosa, Pesaro, Fano, Cupra Marittima, Alba Adriatica, Pineto, Silvi Marina, Montesilvano.
Město žije fotbalem a návštěvníkům se chlubí svým fotbalovým klubem – S. S. Sanbenedettese Calcio, které hraje italskou B ligu.

Ubytování San Benedetto del Tronto

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Území, na kterém se nachází dnešní San Benedetto del Tronto, bylo osídlené už 9. století př. n. l. Bývalo zde město Liburni. V časech před římskou kolonizací ...

  více

 • Koupání a pláže

  Písečná pláž v letovisku San Benedetto del Tronto je téměř pět kilometrů dlouhá a až padesát metrů široká. Podél pláže je nádherná promenáda lemovaná ...

  více

 • Sport

  Ve středisku San Benedetto del Tronto si zajisté každý najde svůj oblíbený letní sport. Kromě plážové cyklostezky jsou zde k dispozici i antukové tenisové kurty ...

  více

 • Zábava a noční život

  Každý rok v únoru se bouřlivě slaví karneval. Na ulice San Benedetta del Tronto se sjedou vozy z celé oblasti Piceno a přidají se do festivalového průvodu ...

  více

Last Minute San Benedetto del TrontoDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka