Počátky osídlení, Římská říše

Počátky osídlení, Římská říše

První významnou civilizací, která vstoupila na italskou půdu, byli Etruskové. Etruskové byli sofistikovaný národ, který obchodoval ze své základny ve střední Itálii po celém Středozemním moři. Jejich pečlivě stavěná a hojně zdobená města, můžete navštívit v Toskánsku a Laziu.

Nejdůležitější etruská města a jejich rozšíření v průběhu století.

Etruská polychromovaná urna, Museo archeologico nazionale dell´Umbria, Peruggia.

Zatímco Etruskové působili na severu, jižní Itálii osídlili Řekové. Tato oblast vešla ve známost jako Magna Grecia. Impozantní řecké chrámy  dodnes stojí v místech bývalých řeckých kolonií na Sicílii a dalších jižnějších oblastech.

Bronzi di Riace, Museo Nazionale della Magna Grecia, Reggio Calabria


Z relativně malého římského království ve středu Itálie se stala dominanta, která převzala kontrolu nad většinou dosud známého světa. Etruskové a Řekové byli později vysídleni.
Řím se po předchozí říši stal republikou. Rozsáhlé důkazy o římské nadvládě lze vidět po celé Evropě, na Středním východě a v Africe.

Foro Romano, Řím

Po rozpadu Římské říše zemi zaplavilo množství nájezdníků, kteří zdemolovali většinu italských budov a infrastruktury. Někteří zůstali, aby byli začleněni do nových království. Přesto od rozpadu Říma téměř až do současnosti trvalo období nepokojů - středověké boje mezi papeži, císaři a králi střídaly boje mezi rody a městskými státy. Tato doba vyústila v renesanci (italsky Rinascimento), kdy kombinace mocných mecenášů a talentovaných umělců vyústilo ve vznik největších uměleckých děl historie.

Ubytování Itálie

Další nabídkyDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka