Itálie Vieste


Vieste
je v létě živým letoviskem Gargana, které žije především z turistiky a v zimě ospalým hnízdem na špičce poloostrova. Městečko se rozkládá na úzké skalnaté ostruze, na nejvýchodnějším výběžku Gargana , na pobřeží Jaderského moře a jeho dějiny sahají až do 10. století př.n.l.
Vieste je okouzlující městečko s půvabným historickým centrem s malými bílými domečky vystavěnými na skále, které zajisté okouzlí každého návštěvníka Gargana. Žije zde 13 600 stálých obyvatel a nachází se v provincii Foggia.
Plíživá zeleň se v některých místech tlačí až k samému moři a roste i na mořem izolovaných skalách, přezdívaných “faraglione”. Členité pobřeží okolo Vieste s četnými mořskými jeskyněmi si rozhodně nenechejte ujít z lodní paluby. Výlety nabízejí turistické kanceláře ve Vieste.
Vieste je častým držitelem modré vlajky, která se uděluje za čistotu moře. Hraničí s oblastmi Mattinata, Monte Sant´Angelo, Peschici a Vico del Gargano.
Ještě před pár desetiletími bylo Vieste jen rybářskou a zemědělskou oblastí. V poslední době se začal mohutně rozvíjet turistický ruch a vyrostla celá řada moderních hotelů, resortů a kempů.
Vieste má jen několik pamětihodností, se kterými budete rychle hotovi. Z římského období pocházejí zbytky městských hradeb, v centru je k vidění katedrála. Fridrich II. tu sice ještě zanechal kastel, ale ten se po zásadní přestavbě prezentuje jako pevnost z konce 16. století. Středověký hrad, katedrála, typické bílé kamenné domy Vás však bezpochyby okouzlí.
Skutečný symbol Vieste nestvořila ruka člověka, ale vítr a vlny. Jedná se o dvacet metrů vysoký, legendami opředený skalní monolit „Pizzomunno“, vystupující z moře ve stejnojmenné zátoce. Vertikální skalnatý monolit se nachází 25 metrů blízko pláže Spiaggia del Castello.
Svatými patrony města jsou: Santa Maria di Merino a San Giorgio. Město slaví své svaté velkolepým procesím ve dnech 9. května a 23. dubna.
Vieste nabízí možnost nákupu v nesčetných obchůdcích po celém městečku.
Každé druhé pondělí se ve Vieste koná trh, kromě toho se v přístavu nachází malý rybí trh.
Cestující po železnici musí vystoupit ve staniciCalenella, která je od Vieste vzdálena 20 kilometrů.
Vodní eroze a větry vytvořily zajímavé skály s jeskyněmi a oblouky. Pobřeží je strmé a proto se k celé řadě nejkrásnějších míst dá dorazit pouze z moře.  
V okolí se nachází spousta olivových plantáží a kempů. Nejbližší velké město je hlavní město stejnojmenné provincie Foggia, které je vzdáleno asi z Vieste asi dvě hodiny jízdy autem.
Vieste je ideálním letoviskem pro sportovce, především jachtaře, surfaře, ale i horolezce.

Ubytování Vieste

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Vieste je malé rybářské městečko. Známé jako „Perla Gargana“ leží na nejvýchodnějším výběžku Gargana, u Jaderského moře.

  více

 • Koupání a pláže

  Vieste a celé Gargano je velmi oblíbené díky svým plážím, pro jejichž krásu sem zavítá mnoho turistů z různých koutů světa a přesvědčit se tak o skutečných krásách tohoto pobřeží. Moře je zde průzračně čisté, bílé vápencové skály na mnoha místech vytvořily útvary bizarních tvarů, které můžete spatřit při projížďce lodí.

  více

 • Sport

  Vieste se může pochlubit bohatým sportovním vyžitím. Návštěvník zde najde bazény, posilovny, hřiště na plážový volejbal, umělé hřiště na fotbal, školu windsurfingu, horská kola a tenisový kurt.

  více

 • Zábava a noční život

  Ve Vieste se konají dva důležité festivaly. Konají se každoročně a oba jsou zasvěceny svatým patronům města.

  více

Last Minute ViesteDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka