Vieste - Historie

Historie

Vieste je malé rybářské městečko. Známé jako „Perla Gargana“ leží na nejvýchodnějším výběžku Gargana, u Jaderského moře.
Je těžké uvěřit, jak krutá k němu byla historie. Umístěné ve strategickém místě, bylo častým zájmem pirátských nájezdů a vpádů nájezdníků z celé středomořské oblasti. Během 15. a 16. století bylo několikrát napadenoTurky.
Ve staré části města je skála pojmenovaná Chianca Amara („Kámen hořkosti“). V 16. století se za ní schovávali místní křesťané před tureckým vůdcem Raisem Dragutem. Papež Celestino V. zde pobýval v emigraci v roce 1295, poté co uprchl tajné policii nového papeže Bonifacia VIII., která ho posléze zajala a převezla do pevnosti hradu Fumone blízko Ferentina, kde byl uvězněn. Později , 19. května 1296, zemřel za branami pevnosti.
Dnes je Vieste vyhlášeným letoviskem obklopeným modrými vodami a skalnatým pobřežím. K vidění jsou trabucchi, dávné rybářské konstukce.
V e Vieste stojí za zhlédnutí:
Katedrála
Zbudovaná v apulijském románském stylu v 11. století. Dvojlodní bazilika má dvě lodě. V 18. století byla přestavena v barokním stylu. Vzpíná se k nebi v centru, mezi vápnem obílenými domy.
Kastel (středověký hrad)
Kastel nechal postavit na kopci Federick II. v roce 1240. Po zásadní přestavbě se prezentuje jako pevnost z konce 16. století a v noci svítí hrad na celé Vieste.
 zbytky římských hradeb
Pocházejí z římského období.

Ubytování Vieste

Další nabídkyDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka