Itálie Palermo


Palermo je velké historické centrum v jižní Itálii a hlavní město stejnojmenné provincie. Nachází se na severozápadě Sicílie. Město je důležitým kulturním, architektonickým a gastronomickým střediskem a je více než 2700 let staré. Palermo se jako vějíř rozevírá směrem od svého malebného přístavu. V sicilštině se městu říká „Palermu“ a jeho patronkou je svatá Rosalia.
Už v v 8. století př. n. l. zde vznikla stálá fénická kolonie. V období válek s Kartágem se o ovládnutí tohoto města několikrát neúspěšně pokusily Syrakusy. Na počátku 11. století oslabila arabskou okupaci společná vojenská invaze Normanů a Pisánců. Arabové nakonec Normanům ustoupili v roce 1072. Od tohoto okamžiku, až do posledních dvaceti let 12. století, byla tato scéna ovládána vzestupem a pádem Normanů, kteří rozšířili svůj vliv z Palerma na celou Sicílii. Ti podporovali vědu, kulturu a umění.
Krátké období povstání nazvaného Sicilské nešpory (1282) bylo jen předehrou k dlouhodobé nadvládě Španělů v Palermu a na celém ostrově. V období od 16. do 17. století nabyla tvář města nové podoby. Byla vybudována nová opevnění a uspořádání města se podstatně změnilo. V první polovině 18. století ovládali město Savojci a Rakušané a v druhé polovině 18. století provedl španělský vicekrál Caracciolo řadu reforem.
Palermo patří mezi nejmalebnější a turisticky nepřitažlivější italská města. Pro ty z vás, kteří o dovolené hledáte nejen moře, ale i stopy historie, bude Palermo a celá oblast tou nejlepší možnou volbou. Pohostinnost regionu Sicílie můžete okusit na všech místech riviéry. Taormina, Giardini – Naxos, Syrakusy, Messina, Agrigento, Sciacca, Mazzara del Vallo, Marsala, Capo San Vito, Cefalu, Catania. Všechna tato letoviska Vás lákají k návštěvě.
V Palermu nesmí návštěvník zapomenout na příjemnou procházku, která ho určitě zavede do samého srdce tohoto města. Zde se nachází Vucciria – místní trh. Koupíte zde čerstvé ryby, zeleninu, nebo jižní ovoce. Nad ním se tyčí drsné mohutné kopce klesající stupňovitě do zeleného údolí Conca d´Oro (Zlatá mušle). I navzdory mohutné invazi betonu v posledních desetiletích je Zlatá mušle jako celek stále ještě úchvatnou krajinou vyvolávající silné dojmy. Své kouzlo mají také palermské uličky.
Palermo láká turisty především celoročně, protože i na podzim je zde krásně slunečno a toulat městem se můžete jen v tričku a sandálech. Proto toto období může oslovit k návštěvě ty z vás, kteří si rádi užijete klidných procházek ve městě, které se v létě ani na chvíli nezastaví. A pro milovníky sportu informace na závěr: Palermo má vlastní fotbalový tým: U. S Citta di Palermo, který hraje italskou A ligu a zápasy UEFA.

Ubytování Sicílie

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Nejprve Sikelové, potom Kréťané a Elymianové si v zátoce vytvořili své kolonie. Toto místo silně přitahovalo i Féničany ...

  více

 • Koupání a pláže

  Město Palermo je poseté spoustou úchvatných, písčitých pláží, které poskytují možnost pořádně si užít slunce a nádherné Tyrhénské moře ...

  více

 • Sport

  V Palermu se můžete věnovat celé škále sportovních aktivit. Na plážích si můžete užít plavání, jogging, nebo si zahrát plážový volejbal ...

  více

 • Zábava a noční život

  Od října do května hraje v Palermu „Teatro Masssimo“. Balet, opera, koncerty. A repertoár je nejen italských, ale i zahraničních umělců ...

  více

Last Minute PalermoDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka