Itálie Sant´Allesio Siculo


Sant´Allesio Siculo
leží leží téměř až na samém okraji provincie Catania, na svazích hory Monte Tauro, v neobyčejně půvabném místě s rozhledem do širokého okolí, což z ní činí pýchu Sicílie. Kvůli svému neobyčejně příznivému mikroklimatu a nádherné přirozené poloze s výhledem na Jónské moře a s majestátní Etnou v pozadí jsou Taormina a Sant´Allesio Siculo (které se nachází asi 12 km od Taorminy) turisticky nejnavštěvovanějšími místy celého ostrova.
Sant´Allesio Siculo se rozkládá podél dlouhé pobřežní promenády obklopené restauracemi a bary s nezapomenutelným výhledem na italskou pevninu – Kalábrii. Je důležitým rekreačním centrem. Ve městě je postaven velmi promyšlený a praktický komplex hotelů a ubytovacích zařízení.
V Sant´Allesio Siculo panuje klidná atmosféra, proto je středisko vhodné pro rodiny s dětmi, nebo pro starší rekreanty. Do Taorminy je zajišťována pravidelná doprava linkovým autobusem.
Nedaleká Taormina má nezměrné historické, kulturní a archeologické dědictví a patří jednoznačně mezi nejmalebnější a turisticky nepřitažlivější italská města.
Pro návštěvníky je bezesporu nejdůležitějším objektem řecké divadlo, a to i kvůli své nádherné poloze s výhledem na kalábrijské pobřeží, sicilské pobřeží Jónského moře a na velkolepý kužel Etny.  Za nejkrásnější přírodní divadlo na světě,  ze 3. století př.n.l. , které je po amfiteátru v Syrakusách druhým největším, vděčí Taormina stavitelskému umění Řeků.
Rušnou hlavní promenádou města je Corso Umberto.  Třída je lemována obchody a restauracemi. Po této ulici přijdeme na malebné náměstí Piazza 9 Aprile, kde dosud stojí kostel Sant´Agostino, což je gotická stavba z 15. století. Za povšimnutí stojí zajímavá věž s hodinami (Torre dell´Orologio), v níž je brána (Porta di Mezzo), která nás vede do archeologicky a velmi umělecky zajímavého prostoru s mnoha typickými středověkými architektonickými prvky.
Příjemná procházka s pěknými výhledy nás zavede na mohutný středověký hrad vybudovaný na vrcholku hory Tauro, kde se kdysi rozkládala starověká akropole.  Z hradu je možné obdivovat nádherný výhled do širokého okolí.  
Své kouzlo mají také malebné taorminské uličky a vyhlídkové terasy. Taormina je zkrátka živoucí město, má svou nezapomenutelnou atmosféru a nedosažitelný půvab.  A nádherné pláže Taorminy lákají k procházkám.
Sant´Allesio Siculo láká turisty k návštěvě po celý rok. Klima je zde totiž příznivé i v zimních měsících. Dejte si do diáře právě toto letovisko, které je tak blízko k úžasné Taormině. Uvidíte, že jako místo Vaší příští dovolené bude naprosto ideální a litovat nebudete. Určitě si Vás svou krásou podmaní! 
Vždyť už francouzský spisovatel Guy de Maupassant napsal, že „toto místo je obrazem, na kterém najdete vše, co bylo na Zemi stvořeno pro potěchu oka, ducha a fantazie“. Strategicky výhodná poloha Taorminy vysoko nad mořem s úchvatným pohledem na dýmající vrchol Etny, na azurové moře a pobřeží nedaleké Kalábrie – to všechno jsou taháky, kterým ještě žádný návštěvník neodolal, a proto se sem lidé z celého světa rádi vracejí.

Ubytování Sicílie

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Sant´ Allesio Siculo je moderní letovisko a nedaleká Taormina patří jednoznačně mezi nejmalebnější a turisticky nepřitažlivější italská města. Původně řecké město Tauromenion vyrostlo ve čtvrtém století př.n.l. jako důsledek úpadku chalkidské kolonie Naxos.

  více

 • Koupání a pláže

  Letovisko Taormina a nejbližší okolí (Sant´Allesio Siculo, Giardini Naxos a Letojanni) se chlubí nádhernými plážemi.

  více

 • Sport

  V Taormině a okolí (Sant´Allesio Siculo, Giardini di Naxos, Letojanní) se můžete věnovat všem sportům, které Vás napadnou. Pro milovníky golfu doporučujeme Picciolo Golf Club (zdejší „green“ má 18 jamek). Asi půl hodiny jízdy od Taorminy se nachází Castiglione di Sicilia.

  více

 • Zábava a noční život

  Celé léto v Sant´Allesio Siculo probíhají hudební a divadelní slavnosti. V turistické kanceláři v centru města si lze vyžádat program, kdy se koná nějaká veselice.

  více

Last Minute Sant´Allesio SiculoDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka