Itálie Taormina


Taormina leží téměř až na samém okraji provincie Catania, na svazích hory Monte Tauro, v neobyčejně půvabném místě s rozhledem do širokého okolí, což z ní činí pýchu Sicílie. Kvůli svému neobyčejně příznivému mikroklimatu a nádherné přirozené poloze s výhledem na Jónské moře a s majestátní Etnou v pozadí je Taormina jedním z turisticky nejnavštěvovanějších míst na celém ostrově.
Taormina má nezměrné historické, kulturní a archeologické dědictví. Je důležitým rekreačním centrem. Ve městě je postaven velmi promyšlený a praktický komplex hotelů a ubytovacích zařízení. Ten zasahuje až na pláže Isola Bella, Mazzaro a Spisone. Se středem města je spojen také lanovkou.
Taormina patří jednoznačně mezi nejmalebnější a turisticky nepřitažlivější italská města. Původně řecké město Tauromenion vyrostlo ve čtvrtém století př. n. l. jako důsledek úpadku chalkidské kolonie Naxos. Při založení prvního střediska byli na místě i Sikelové. Město se brzy dostalo do sféry vlivu Syrakus a zůstalo Syrakusám věrné až do první římské kolonizace zhruba ve 3. století př. n. l. Po ústupu Syrakus ze slávy se Taormina stala hlavním městem byzantské Sicílie, kterým zůstala až do arabské okupace na počátku desátého století. Období prosperity nastalo zase za vlády Normanů.
Pro návštěvníky Taorminy je bezesporu nejdůležitějším objektem řecké divadlo, a to i kvůli své nádherné poloze s výhledem na kalábrijské pobřeží, sicilské pobřeží Jónského moře a na velkolepý kužel Etny. Za nejkrásnější přírodní divadlo na světě, ze 3. století př. n. l., které je po amfiteátru v Syrakusách druhým největším, vděčí Taormina stavitelskému umění Řeků.
Rušnou hlavní promenádou města je Corso Umberto. Třída je lemována obchody a restauracemi. Po této ulici přijdeme na malebné náměstí Piazza 9 Aprile, kde dosud stojí kostel Sant´Agostino, což je gotická stavba z 15. století. Za povšimnutí stojí zajímavá věž s hodinami (Torre dell´Orologio), v níž je brána (Porta di Mezzo), která nás vede do archeologicky a velmi umělecky zajímavého prostoru s mnoha typickými středověkými architektonickými prvky.
Příjemná procházka s pěknými výhledy nás zavede na mohutný středověký hrad vybudovaný na vrcholku hory Tauro, kde se kdysi rozkládala starověká akropole. Z hradu je možné obdivovat nádherný výhled do širokého okolí.
Své kouzlo mají také malebné taorminské uličky a vyhlídkové terasy. Taormina je zkrátka živoucí město, má svou nezapomenutelnou atmosféru a nedosažitelný půvab. A nádherné pláže Taorminy lákají k procházkám.
Taormina láká turisty z celého světa celý rok. Klima je zde totiž příznivé i v zimních měsících. Dejte si do diáře Taorminu jako místo Vaší příští dovolené a uvidíte, že litovat nebudete. Určitě si Vás svou krásou podmaní! Vždyť už francouzský spisovatel Guy de Maupassant napsal, že „toto místo je obrazem, na kterém najdete vše, co bylo na Zemi stvořeno pro potěchu oka, ducha a fantazie“. Strategicky výhodná poloha Taorminy vysoko nad mořem s úchvatným pohledem na dýmající vrchol Etny, na azurové moře a pobřeží nedaleké Kalábrie – to všechno jsou taháky, kterým ještě žádný návštěvník neodolal, a proto se sem lidé z celého světa rádi vracejí.

Ubytování Taormina

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Taormina patří jednoznačně mezi nejmalebnější a turisticky nepřitažlivější italská města. Původně řecké město Tauromenion vyrostlo ve čtvrtém století př. n. l. ...

  více

 • Koupání a pláže

  Nejlepší v Taormině je Spiaggia di Spisone. Procházet se budete v jemném písku a zaplavete si v čisté, azurově průzračné vodě. Pláž je pokryta palmami ...

  více

 • Sport

  V Taormině a okolí (Giardini di Naxos, Letojanní) se můžete věnovat všem sportům, které Vás napadnou. Pro milovníky golfu doporučujeme Picciolo Golf Club ...

  více

 • Zábava a noční život

  V únoru se v Taormině koná tradiční karneval. Událost plní ulice, bary a restaurace. Každý musí mít masku! V květnu si nenechejte ujít slavnost ...

  více

Last Minute TaorminaDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka