Itálie Lido di Altanea


Lido di Altanea je klidnější a komfortnější letovisko omývané Jaderským mořem. Leží v jeho severní části, asi 65km severně od Benátek a 5 km jižně od Caorle.
Kromě krásných písčitých pláží zde najdete nově vybudované cyklistické stezky, parky, velké zahrady, novou obchodní galerii, restaurace a bary. Lido di Altanea leží v oblasti Veneto (Benátsko).
Místo, kde se dnes nachází město Caorle a Lido di Altanea bylo osídleno už tisíc let př. n. l., ale založení Římany se datuje okolo roku 40 př. n. l. A protože se města zakládala u zdrojů vody, byla i tato města umístěna k ústí řeky Livenza. Původně se na místě dnešního Caorle nacházela jen vesnice, kterou obývali rybáři a pasáci ovcí a koz. Etymologický výklad jména Caorle je dvojí. Jisté je, že pochází z latinského „Caprulae“. Někteří historikové jsou toho mínění, že znamená „ostrov koz“, jiní se spíše přiklánějí k variantě, že jméno je odvozeno od pohanské bohyně Capris . Vůdčí role Caorle jako centra turistického ruchu má své kořeny už v minulosti. Roku 1866 bylo ustanoveno „rybářské konsorcium“, které začalo skupovat pozemky, stavět na nich a tím došlo k rozvoji celé oblasti. Lido di Altanea se tehdy ještě nerozvíjela. Skutečný turistický boom nastal v roce 1911, kdy byl pro veřejnost otevřen první hotel, Petronia. V roce 1945 bylo Caorle rostoucím obchodním centrem, i když prošlo těžkým obdobím dvou světových válek. Začal se masivně rozvíjet i turistický ruch, který přitáhl návštěvníky ze všech koutů světa. Lido di Altanea se začalo masivněji rozvíjet po druhé světové válce a návštěvníky sem lákalo nejen moře, ale i výtečná kuchyně, výlety do Benátek a pláže s mírným vstupem do moře.
Pohostinnost regionu Veneto můžete okusit kromě Lido di Altanea i na dalších místech riviéry. Bibione, Caorle, Lido di Jesolo, Rosolina Mare, Eraclea Mare, Duna Verde, Altanea, Porto Santa Margherita. To všechno jsou letoviska, která se pyšní nádhernými písečnými plážemi, kterým se přezdívá „zlaté“ a které zvou k návštěvě.
Blízké Caorle je živoucí město s úzkými uličkami a mal
ými, pitoreskními náměstíčky připomínajíci miniaturní verzi sousedních Benátek. Laguna, která město obklopuje a jedinečné, neznečištěné životní prostředí, je dalším tahákem, který láká návštěvníky z celého světa. Starobylá část města je udržována v původním historickém stylu, má svou atmosférou a půvab. Posedět můžete v četných restauracích s nabídkou vyhlášených rybích specialit, v pizzeriích a kavárnách.
Caorle se může pochlubit tím, že se čestným občanem města stal nositel Nobelovy ceny míru, Rigoberta Menchú Tum, ale také benátský kardinál Angelo Scola. Častým hostem u barona Franchettiho býval i významný spisovatel Ernest Hemingway. Zdejší příroda mu učarovala a inspirovala ho k napsání povídky „Přes řeku do stínu stromů“ (Beyond the river, among the trees). Určitě očaruje i Vás, když přijedete do Lido di Altanea.

Ubytování Lido di Altanea

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Místo, na kterém se nachází dnešní Lido di Altanea bylo společně s dnešním Caorle založeno Římany okolo roku 40 př. n., l. při ústí řeky Livenza ...

  více

 • Koupání a pláže

  Letovisko Lido di Altanea se může pochlubit (jako ostatně celá oblast) krásnými písčitými plážemi, kterým se přezdívá „zlaté“ ...

  více

 • Sport

  V Lido di Altanea se můžete věnovat celé řadě sportů, a nejenom toho vodního rázu. Blízké Caorle se může pochlubit vybudováním dvou nových sportovních paláců ...

  více

 • Zábava a noční život

  Letovisko Lido di Altanea má spoustu výborných restaurací a klubů, kde můžete strávit po dni plném slunce a koupání, noc. Projděte se po pláži ...

  více

Last Minute Lido di AltaneaDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka