Itálie Lido di Cavallino

  Lido di Cavallino je malé a rozvíjející se letovisko. Leží asi čtyři kilometry od centra letoviska Lido di Jesolo, významného evropského přímořského letoviska.
  Lido di Cavallino leží v severní části Jadranu, na poloostrově Cavallino. Nachází se severně od Benátek, mezi městy Lido di Jesolo a Cavallino-Treporti. Z Lido di Jesolo se lze dostat lodí přímo do centra Benátek, na Piazza San Marco. Celá laguna (22 metrů čtverečních), se rozkládá mezi řekami Sile a Piave. Lagunu tvoří několik ostrovů. V antických dobách se největšímu ostrovu říkalo Equilium, což znamenalo „koňské místo“.
  V Lido di Cavallino se nachází řada restaurací, pizzerií, barů i obchůdků a rozvinutým cestovním ruchem patří mezi známá a navštěvovaná letoviska této oblasti. Vedle turistických kapacit se podél dlouhé a prostorné pláže nachází velké množství turistických a cyklistických stezek.
  Místo, kde se dnes nachází město Lido di Cavallino a sousední Jesolo, bylo osídleno už tisíc let př.n.l., ale založení Římany se datuje okolo roku 100 př.n.l. A protože se města zakládala u zdrojů vody, bylo toto místo umístěno k řekám. Roku 1952 začal v Lido di Jesolo rozvoj města a o deset let později už mělo 323 hotelů. Začal se masivně rozvíjet i turistický ruch, který přitáhl návštěvníky ze všech koutů světa. Lido di Cavallino se začalo masivněji rozvíjet až v 70. letech 20. století.
  Lido di Cavallino je letoviskem, které omývá Jaderské moře a leží v oblasti Veneto (Benátsko). Pohostinnost regionu Veneto je patrná na všech místech riviéry. Lido di Jesolo, Bibione, Caorle, Rosolina Mare, Eraclea Mare, Duna Verde, Altanea, Porto Santa Margherita. To všechno jsou letoviska, která se pyšní nádhernými písečnými plážemi lákajícími k návštěvě.
  Pláže v Lido di Cavallino jsou široké, písčité, s pozvolným vstupem do moře, kromě zařízených pláží nabízejí i ničím nerušená zákoutí. Pobřeží je lemováno rozlehlými piniovými háji, v kterých jsou umístěny některé apartmánové domy a poskytují možnost pro procházky.
  Lido di Cavallino je živoucí město, vhodné pro trávení rodinné dovolené a jeho dlouhé písečné pláže, kterým se přezdívá „zlaté“, lákají k procházkám. Úzké uličky a malá, pitoreskní náměstíčka starého města sousedního letoviska Lido di Jesolo zvou k romantickým toulkám. Laguna, která město obklopuje a jedinečné, neznečištěné životní prostředí, je dalším tahákem, který svádí do této oblasti návštěvníky z celého světa. Staré město je udržováno v původním historickém stylu, má svou atmosféru a půvab.
  Proto neváhejte a zvolte Lido di Cavallino místem Vaší letošní dovolené. Litovat rozhodně nebudete. Naopak! Uvidíte, že se sem budete, i po letech, rádi vracet.

  Ubytování Lido di Cavallino

  Další nabídky

  Turistické zajímavosti

  • Historie a památky

   Lido di Cavallino a sousední Lido di Jesolo jsou tvořeny několika ostrovy umístěnými do laguny. V antických dobách se největšímu říkalo Equilium...

   více

  • Koupání a pláže

   Letovisko Lido di Cavallino se může pochlubit krásnými písčitými plážemi, kterým se přezdívá „zlaté“...

   více

  • Sport

   V letovisku Lido di Cavallino je možné využít celou škálu sportovních hřišť, dětských hřišť a ...

   více

  • Zábava a noční život

   V letovisku Lido di Cavallino, a v sousedním Lido di Jesolo, to v létě rozhodně žije naplno. Celou oblast plní houfy turistů a koná se celá řada festivalů a slavností...

   více

  Last Minute Lido di Cavallino  Důležité odkazy

  ADRIALAND s.r.o.

  Údolní 11
  602 00 Brno

  (+420) 542 321 322
  info@adrialand.cz
  po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

  Přihlaste se k odběru novinek

  Neunikne vám žádná výhodná nabídka