Lido di Cavallino - Zábava a noční život

Zábava a noční život

V letovisku Lido di Cavallino, a v sousedním Lido di Jesolo, to v létě rozhodně žije naplno. Celou oblast plní houfy turistů a koná se celá řada festivalů a slavností. 

3. června se v Lido di Jesolo koná unikátní akce - „Malování po zdech“. Stačí si přinést vlastní barvy a určitě ani Vám nějaká zeď neunikne! Od 21. do 24. června si do kalendáře zapište: “Festa di San Giovanni“. Staré město slaví jídlem, pitím, tancem a zábavou vůbec. V červenci se na Piazza Maggio koná „Pivní festival“. V Itálii sice netradičně, ale určitě tento festival nesmíte minout! Od soumraku do úsvitu slaví celé pobřeží. 

V blízkém Cavallino Treporti by Vaší pozornosti neměla ujít jedinečná soutěž: „Il Palio Remiero di Cavallino Treporti“ (koná se o víkendech, mezi 6. březnem a 13. zářím; tradice zde byla zahájena v roce 1998). Jde o populární festival, který je založen na benátské tradici závodů na lodích po kanálech. K vidění jsou historické benátské bárky, lodě a loďky. K vrcholům patří závod historických regat. Diváci milují zejména červnový závod maskovaných žen, nebo závod gondoliérů. V době tohoto festivalu je omezena doprava a centrum města je úplně dopravě uzavřeno. Poslední neděli v září probíhá finále a je předána trofej celkovému vítězi. Úplný závěr několikaměsíčního „lodního maratónu“ je ve znamení ohňostroje. Bližší informace: Cavallino Treporti (VE) Associazione Palio Remiero delle Contrade di Cavallino-Treporti (tel: 041.5370765; fax: 041.5371311). 

V nedalekém Caorle nepropásněte v září: “Vivistoria, rybářské slavnosti“. Původ těchto oslav spadá už do 10. století, kdy došlo k záchraně benátských dívek ze spárů dalmáckých pirátů. Celou operaci za jejich osvobození řídil benátský dóže Pietro Candian II. Jedná se o nejvýznamnější událost kulturního léta. Přiláká Vás hudba a spousta zábavy - zkrátka nezapomenutelný zážitek!

Ubytování Lido di Cavallino

Další nabídkyDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka