Itálie Lido di Jesolo


  Lido di Jesolo, významné evropské přímořské letovisko a nezapomenutelná turistická oblast. Ať už se jedná o nepřebernou nabídku ubytovacích kapacit, sportovišť, nebo nočního života, nemůžete se splést, pokud se Lido di Jesolo stane místem jednoznačné volby Vaší dovolené. Leží v severní části Jadranu (na poloostrově Cavallino), severně od Benátek, mezi městy Eraclea a Cavallino-Treporti. Lze se z něj dostat lodí přímo do centra Benátek, na Piazza San Marco. Celá laguna (22 metrů čtverečních), se rozkládá mezi řekami Sile a Piave. Lagunu tvoří několik ostrovů. V antických dobách se největšímu ostrovu říkalo Equilium, což znamenalo „koňské místo“. Legenda praví, že na něm kvetla korupce. Místo, kde se dnes nachází město Jesolo, bylo osídleno už tisíc let př. n. l., ale založení Římany se datuje okolo roku 100 př. n. l. A protože se města zakládala u zdrojů vody, bylo i Jesolo umístěno k řekám. Roku 1952 začal rozvoj města a o deset let později už mělo Lido di Jesolo 323 hotelů. Začal se masivně rozvíjet i turistický ruch, který přitáhl návštěvníky ze všech koutů světa. Ale nejen moře láká do Lido di Jesolo. Výtečná kuchyně, historické památky, příroda, to vše by nemělo zůstat opomenuto.
  Lido di Jesolo, přístav a turistické centrum omývané Jaderským mořem, leží v oblasti Veneto (Benátsko). Pro ty z vás, kteří o dovolené hledáte nejen moře, ale i stopy historie, bude Lido di Jesolo a celá oblast tou nejlepší možnou volbou. Pohostinnost regionu Veneto můžete okusit na všech místech riviéry. Bibione, Caorle, Lido di Jesolo, Rosolina Mare, Eraclea Mare, Duna Verde, Altanea, Porto Santa Margherita. To všechno jsou letoviska, která se pyšní nádhernými písečnými plážemi lákajícími k návštěvě.
  Lido di Jesolo je živoucí město, vhodné pro trávení rodinné dovolené a jeho 15 kilometrů dlouhé písečné pláže, kterým se přezdívá „zlaté“, lákají k procházkám. Úzké uličky a malá, pitoreskní náměstíčka starého města zvou k romantickým toulkám. Laguna, která město obklopuje a jedinečné, neznečištěné životní prostředí , je dalším tahákem, který svádí do Lido di Jesolo návštěvníky z celého světa. Staré město je udržováno v původním historickém stylu, má svou atmosférou a půvab. Posedět můžete v četných restauracích s nabídkou vyhlášených rybích specialit, v pizzeriích a kavárnách. Protože to pravé italské presso , to by určitě nemělo ujít vašim chuťovým buňkám!

  Lido di Jesolo se pyšní tím, že důrazně dbá na ekologii. Na plážích se vše důrazně recykluje a je výrazně redukován průmysl, který by ohrožoval celou oblast a nezapomenutelné místo Vaší dovolené. Lido di Jesolo láká turisty především v létě, ale podzimní a zimní měsíce, kdy jsou ulice téměř vylidněné a moře rozbouřené, může oslovit k návštěvě ty z vás, kteří si rádi užijete klidných procházek ve městě, které se v létě ani na chvíli nezastaví. Přijeďte do Lido di Jesolo a uvidíte, že benátský šarm okouzlí i Vás!

  Ubytování Lido di Jesolo

  Další nabídky

  Turistické zajímavosti

  • Historie a památky

   Lido di Jesolo je tvořeno několika ostrovy umístěnými do laguny. V antických dobách se největšímu říkalo Equilium ...

   více

  • Koupání a pláže

   Nenechte si ujít východy a západy slunce, které jsou nejkrásnější z celé riviéry právě tady ...

   více

  • Sport

   Asi není ani možné, abyste se v Lido di Jesolo nudili! V Lido di Jesolo a nejbližším okolí se můžete věnovat všem sportům, které Vás napadnou ...

   více

  • Zábava a noční život

   Město má spoustu výborných restaurací a klubů, kde můžete strávit po dni plném slunce a koupání, noc. Určitě do nějakého podniku zavítejte a ochutnejte rybí speciality ...

   více

  Last Minute Lido di Jesolo  Důležité odkazy

  ADRIALAND s.r.o.

  Údolní 11
  602 00 Brno

  (+420) 542 321 322
  info@adrialand.cz
  po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

  Přihlaste se k odběru novinek

  Neunikne vám žádná výhodná nabídka