Itálie Rosolina Mare


Rosolina Mare je malebné turistické městečko omývané Jaderským mořem. Je vzdálené asi 65 km od Benátek. Rosolina Mare leží v provincii Rovigo, v regionu Veneto. Rosolina Mare spadá pod municipium Rosolina (druhé tvoří Isola di Albarella) a žije zde 6 300 stálých obyvatel. Hraničí s městy Chioggia, Loreo a Porto Viro.
Rosolina Mare leží v zeleni piniových lesů. Zdejší pláže s jemným pískem mají pozvolný vstup do moře. Jsou široké a dlouhé 8,5 km. K denním či večerním procházkám láká místní promenáda kolem pláže, letovisko nabízí celou řadu obchodů, restaurací a pizzerií. Výhodnou cenovou relací a svým zvláštním kouzlem malebného letoviska si Rosolina Mare získává stále větší oblibu u turistů, kteří se sem rádi vracejí.
Rosolina Mare byla vždy spojena s městem Loreo, nezávislost získala až roku 1806. Roku 1811 se znovu spojila s Loreem (vytvoření „comune“ v roce 1816) a v roce 1929 se stala jednou z jeho oblastí. Autonomii získala Rosolina Mare roku 1948. V roce 1951 se zde postavil první lázeňský dům a do od roku 1963 se začíná rozvíjet turistický ruch. Nejprve v Rosolina Mare a potom v letovisku Albarella.
Letovisko Albarella se začala rozvíjet později než Rosolina Mare a najdete zde všechny typy ubytování – od kempů po hotely (od dvou do čtyř hvězdiček). Každé léto se zde staví velké „stanové divadlo“ pro divadelní představení, hudební produkce a další kulturní podniky, takže je naprosto vyloučené, abyste se v Rosolina Mare a okolí nudili!
V současnosti je Rosolina Mare významným evropským přímořským letoviskem a nezapomenutelnou turistickou oblastí. Rosolina Mare se totiž nachází v deltě Pádu a říká se jí „piccola Mesopotamia d´Italia“ („Italská Mezopotámie“), nebo také „I 100 Comuni della piccola grande Italia“ (malá velká Itálie).
Oblast je tvořena nádhernými lagunami, přičemž nejstarší se nachází ve východní části oblasti. Rosolina Mare je chráněná v pádské deltě dunami. V Porto Caleri můžete najít duny, jak v procesu živém a aktivním, tak fosílie ze 4. století („mansiofossis“). Duny se nachází také v blízkosti Adige (Tavola Peutingeriana).
Četné pobřežní duny – „Le dune Fossili“ - vznikly činností mořského větru, písku a pobřežní vegetace (piante pioniere). Duny jsou tu už z předetruských dob a od 12. století se konsolidovaly. Zůstalo po nich pár reziduálních stop, ale dobře viditelných. Řetěz „písečných hor“ („monti de sabia“), jak se dunám říká, bylo možné vidět na plážích v Rosolina Mare a Albarella ještě v 17. a 18. století. Zemědělské přetváření krajiny a urbanistické zásahy, které započaly v 19. století, však souvislou řadu narušily.
Ať už se jedná o nabídku ubytovacích kapacit, sportovišť, nebo nočního života, nemůžete se splést, pokud se Rosolina Mare stane jednoznačnou volbou Vaší dovolené. V Rosolina Mare si každý najde takový typ ubytování, který by mu nejlépe vyhovoval – hotely (od jedné do čtyř hvězdiček), kempy, apartmány, rezidence. Najdete zde veškerý servis – lékařskou péči, kostel, banku, supermarket, místní trh. A dokonce i kongresové centrum!
Rosolina Mare je zkrátka živoucí město, které je vhodné pro trávení rodinné dovolené. Centrem Rosoliny je náměstí Piazza S. Giorgio. Ale nejen moře láká do letoviska Rosolina Mare. Výtečná kuchyně, historické památky, příroda, to vše by nemělo zůstat opomenuto. A daří se i místnímu zemědělství. Oblast produkuje zejména mrkev, cibuli a rajčata. Nezapomeňte proto krajová rajčata ochutnat!

Ubytování Rosolina Mare

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Dnešní letovisko Rosolina Mare bylo v dávných dobách (asi 1000 let př. n. l.) tvořeno několika ostrovy umístěnými do laguny. Rosolina byla spojena s dnešním Lidem di Jesolo ...

  více

 • Koupání a pláže

  Nádherné dlouhé pláže, příroda v okolí Pádské úžiny, delta řeky Pádu a rozmanitost druhů. To vše láká k návštěvě ...

  více

 • Sport

  Lokalita Rosolina Mare nabízí četné sportovní vyžití. Od bazénů, tenisových kurtů a pronájmů kol až po sportovní rybářství a podmořské výpravy ...

  více

 • Zábava a noční život

  Město má spoustu výborných restaurací a klubů, kde můžete strávit po dni plném slunce a koupání, noc. Určitě do nějakého podniku zavítejte a ochutnejte rybí speciality ...

  více

Last Minute Rosolina MareDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka