Cestovní doklady

Cestovní doklady

Na území členských státu EU může občan ČR vstupovat bez zvláštních omezení pouze na základě platného cestovního dokladu. K překročení hranic států mezi státy EU postačí i platný občanský průkaz.

"Dle vyjádření MV ČR je občanský průkaz cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. MV ČR tedy nedoporučuje, aby občan ČR mladší 15 let, který cestuje společně s rodičem a je zapsán v jeho občanském průkaze, cestoval bez vlastního cestovního dokladu pouze na základě tohoto zápisu v občanském průkaze."1

Od 25.4.2008 se cestovní pasy vydávají i dětem mladším 5 let. Pasy se strojově čitelnými údaji a s nosičem biometrických dat mají platnost 5 let.
Dítě mladší 10 let si také může rodič nechat zapsat do vlastního cestovního pasu. S rodičem, u kterého je dítě zapsáno, může překročit hranice bez vlastního cestovního dokladu. (Dítě zapsané v pasu rodiče do 1.9.2006 může cestovat bez vlastního cestovního dokladu až do 15 let věku.)

Ztráta cestovního dokladu:
V případě ztráty cestovního dokladu se obraťte na nejbližší orgán ČR ve Slovinsku, kde Vám vystaví náhradní cestovní doklad. Ten slouží pouze k jednorázovému návratu do ČR.

Cestování nezletilých:
Pro cestování nezletilých osob bez rodičů doporučujeme, aby jejich doprovázející osoby (prarodiče, známi, ...) měli s sebou notářsky ověřený souhlas rodičů / zákonných zástupců. Ten by měl obsahovat, kdo bude nezletilého doprovázet, kam a v jakém období. Toto opatření by mělo předejít možným únosům dětí.

Odkazy:
www.mzv.cz/Slovinsko


1Ministerstvo zahraničních věcí - Slovinsko - doklady

Ubytování Slovinsko

Další nabídkyDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka