Slovinsko Novo Mesto


Novo mesto je město ve Slovinsku. Leží na jihu země, u hranice s Chorvatskem na řece Krka. Je centrem regionu Dolenjska. Žije okolo 23 000 obyvatel. Leží v nadmořské výšce 202 m. Tento kraj je velmi ovlivněn automobilovým průmyslem. V Novom mestu dříve sídlil závod Industrija motornih vozil (REVOZ), který vyráběl ve spolupráci se západoevropskými automobilkami. Kromě něj tu ale například sídlí firma Krka – známý výrobce léčiv. Dále také pak textilní firma Labod a lesnická Novoles. V Novom meste se nachází také pět základních škol, střední školy a vysokoškolské centrum.

Ubytování Dolenjska

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Novo mesto vzniklo v roce 1365, bylo založeno na dosud ještě neosídleném místě, v meandru řeky Krka. Až do roku 1768 bylo obehnáno hradbami;

  více

 • Sport

  Toto město nabízí výborné podmínky pro turistiku a cykloturistiku. Můžete se vydat po okolí na kole bez obav, že zabloudíte, jsou zde značené stezky.

  více

 • Zábava a noční život

  Neváhejte navštívit místní restaurace a kavárničky pro poznání místní kultury a zvyklostí. Ochutnejte také místní speciality. Pro více kulturního vyžití neváhejte navštívit blízká okolní města.

  více

Last Minute Novo MestoDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka