Chorvatsko Jesenice

Jesenice je město a magistrát ve Slovinsku, na Slovene straně Karavanke horského pásma, jih Rakouska. To je známé pro největší slovinskou ocelovou společnost a jeho klub ledního hokeje. To dostalo jeho jméno z jasanu (jesen ve slovinském jazyce). Historie Jesenice je pevně pletená s ironworks a metalurgií od té doby, co ti byli jediní až do nedávné doby hnací síly Jesenice vývoje v prakticky všechna oddělení. Jesenice podstoupí masivní rekonstrukci města s pomocí EU prostředků. Nové centrum města je postaveno v bývalé průmyslové části města. Dvě nákupní střediska už byla postavená, vedle nové radnice. Aktuální projekty obsahují přestavět některých starých částí města a zařízení sportu, stejně jako další střední škola.

Ubytování Jesenice

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Německé jméno pro Jesenice bylo Assling a bylo poprvé zmíněno v roce 1004. Jménem Assling označil oblast na potočním břehu. Nejstarší dochovaným dokumentem je soubor práv dolování posílaných domem Ortenburg od roku 1381. Tento dokument dokazuje, že první dohody byly opravdu založeny na jižní straně Karavanke (ne v Sava údolí) kvůli nutnostem těžit dřevo, energii vody a železné rudě. S vývojem nového železa - vytahovací techniky, se zvětšily potřeby a malé potoky na Karavanke svahách nemohly uspokojit tuto potřebu. To byl ten důvod, že se těžba rudy přemístila k údolí v roce 1538, a tímto se vytvořil první základ města Jesenice. Tento průmysl stále využíval zdroje z dolů v Karavanke. Nejstarší dohoda v Jesenici byla Koroška Bela, založená ve 13. století. Po této dohodě nebyly žádné jiné dohody až do 15. století. Dům Ortenburg podporoval kolonizaci Gornjesavska údolí, obzvláště ty oblasti bohaté na rudu. Během 14., 15. a 16. století, vznikly malé osady Plavž, Sava, Murova a Javornik. 13. dubna 1929 byly tyto malé osady začleněny k městu Jesenice.

  více

 • Sport

  Jesenice nabízí dobré podmínky pro turistiku a cykloturistiku. Jsou zde pro ni vyznačeny stezky. Pro více sportovního vyžití neváhejte navštívit blízká města.

  více

 • Zábava a noční život

  Určitě navštivte místní restaurace a kavárny nejen pro relaxaci, ale také pro poznání místní kultury a zvyků. Neváhejte také ochutnat místní speciality.

  více

Last Minute JeseniceDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka