Slovinsko Kranjska Gora


Kranjska Gora (800 – 1600 m n.m.) je jedno z největších a nejznámější lyžařské středisko ve Slovinsku a Julských Alpách. Leží na severu Triglavského národního parku, v údolí horního toku řeky Sávy, na hranici třech států – Rakouska, Itálie a Slovinska. Nedaleká Planica hostí každoročně skokanské závody světové elity a pyšní se největším mamutím můstkem světa.
Lanovky a lyžařské tratě jsou zde rozprostřené v nadmořské výšce od 800 do 1215 metrů (v celkové délce cca 40km). Sjezdovky svazuje systém 5 sedačkových lanovek a 15 vleků. Sjezdovky jsou různě obtížné, pro začátečníky je zde skiareál Kranjska Gora a Gozd Martuljek, pokročilí si užijí lyžování na svazích Podkoren a pro nejlepší lyžaře jsou připraveny sjezdovky Vitranc I a II, kde se každoročně jezdí Světový pohár mužů v obřím i klasickém slalomu. Nejvíc však budou mít radost z této oblasti ti návštěvníci, kteří nehledají příliš náročné tratě, ale zajímá je především dobrý požitek a volné užívání sněhu. Pro dobrodruhy se v údolí Zgornja Savska nabízí mnoho míst pro dovádění v hlubokém sněhu mimo sjezdovky. Zkušení průvodci vám rádi ukáží zajímavá a jinak běžně nedostupná místa. Nejlepší možnost, jak si prohlédnout romantické údolí Zgornja Savska, je běžecké lyžování. Údolí se chlubí 40 kilometry upravených tratí, od nenáročných až po obtížné.
Jsou zde také výborné podmínky pro výuku lyžování. Lyžařští instruktoři ovládají a učí vše: lyžování, skialpining, běžky, snowboarding, telemerk atd. Je zde samozřejmě k dispozici vypůjčení veškerého lyžařského vybavení.
Městečko má malou pěší zónu s původní zástavbou a pár příjemnými bary, okolo pak jeden hotel na druhém.

Ubytování Kranjska Gora

Další nabídky

Turistické zajímavosti

  • Historie a památky

    Hrad Bled stojí na strmém skalnatém srázu nad Bledským jezerem. Byl postaven v 11. století, Dnešní podoba hradu je po přestavbě ...

    více

  • Sport

    Kranjska Gora je jedno z nejlépe vybavených lyžařských středisek ve Slovinsku, nabídka vyžití pro turisty je široká, od aquaparku přes nespočet restaurací ...

    více

Last Minute Kranjska GoraDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka