Slovinsko Lublaň


Metropole leží na řece Ljubljanica, která se pak vlévá do Sávy.Jedinou lublaňskou ulicí, o níž by se dalo říct, že to je bulvár, je Slovinská třída, kolem městského jádra. Ze severní části města, z kopců a věží a mezi domy z centra není problém užít si pohled na zasněžené alpské vrcholky. Centrem všeho dění, všech srazů a tak dále je kruhové náměstí France Prešerna, z něhož vedou tři mosty nazvané neočekávaně Trojmostoví na proslulou lublaňskou tržnici. Ze jmenovaného náměstí je také pěkný pohled nahoru na kopec, na němž stojí Lublaňský hrad. Na tomtéž náměstí se ještě tyčí dominanta, symbol města, barokní kostel.

Ubytování Gorenjska

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  První zmínky o městě na tomto místě jsou již z doby Římanů, kdy se dnešní Lublaň jmenovala Emona.

  více

 • Sport

  Toto moderní město nabízí výborné podmínky pro nespočet sportů. Můžete zde jezdit na kole po vyznačených stezkách, jezdit na bruslích, plavat v místním krytém bazénu. Pro více sportovního vyžití se neváhejte informovat v informačních centrech.

  více

 • Zábava a noční život

  Pro večerní vyžití se nabízí mnoho malebných restaurací, několik velmi příjemných klubů a barů. Také diskotéky nejsou výjimkou. Přes den se můžete zastavit a relaxovat v příjemných místních kavárničkách.

  více

Last Minute LublaňDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka