Slovinsko Izola

Izola je malé městečko na pobřeží Jadranského moře v Terstském zálivu. Má necelých 15 tisíc obyvatel. Je situováno asi 7 km jihovýchodně od Koperu, největšího města slovinského pobřeží, a asi 10 km od Piranu.

Městečko upoutává svou dochovanou urbanistickou strukturou. Jeho historické jádro je stěsnáno na malebném poloostrůvku. Město je půvabné zejména úzkými křivolakými uličkami, kde se ukrývají různé příjemné bary a restaurace. Ve východní části bývalého ostrova (mezi historickým jádrem a průmyslovou čtvrtí), stejně jako v novější části jižně od historického jádra je převážně vilová zástavba, mnohdy s krásnými zahradami (cypřiše, palmy, oleandry…). Zástavba Izoly přímo navazuje na sousední Jagodje.

Téměř všechno, co je potřeba pro praktický život, jako jsou obchody s potravinami, pošta, či turistické informační centrum se nachází kolem centrálního náměstí Trg republike na pomezí starého a nového města. Milovníci trhů se jistě vydají na Kristinov trg v jižní části historického jádra.

Na západním okraji města budete zaujati malebným přístavem, na východním okraji v zálivu Viližan je nákladní přístav a průmyslové podniky. Na jihovýchodním pobřeží tohoto zálivu je kemp Jadranka, u jehož vstupu se mohou železniční nadšenci pokochat parní lokomotivou, která tu připomíná bývalou železnici „Parenzana“ z Terstu do Poreče a staré izolské nádraží.

Na severozápadní části poloostrova je pěkný park, na nějž navazuje volně přístupná městská pláž. Bohatá historie rybaření se odráží ve výborné kuchyni plné plodů moře. Skvělá jídla si můžete vychutnat v příjemných restauracích s výhledem na přístav plný malých bárek a jachet a na vlnící se moře. Svoji velkou tradici má také olivový olej a skvělá vína. Ochutnejte, nebudete litovat.

V Izole jistě zažijete nezapomenutelné chvíle u dobrého místního jídla a vína v příjemných barech, kavárnách, tavernách s krásným výhledem na moře.

Koho láká trocha dobrodružství, vydá se jistě na na výlet lodí po Terstském zálivu s návštěvou okolních letovisek a s programem a chutným jídlem na palubě.

Ubytování Izola

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Kvůli poničení města během napoleonských válek v Izole moc historických památek nezůstalo, můžeme zmínit alespoň tři, které určitě stojí za to navštívit.

  více

 • Koupání a pláže

  V Izole můžete navštívit dvě pláže, městskou pláž Svetilnik, nebo pláž Simonov zaliv, která se může pyšnit tzv. Modrou vlajkou.

  více

 • Sport

  Okolí Izoly můžete probádat pěší turistikou nebo na kole. Cyklistická stezka vede trasou bývalé železnice. Jízdní kola je možné si i zapůjčit v místních půjčovnách v centru Izoly, cena cca 15 EUR/den.

  více

 • Zábava a noční život

  V Izole turisté jistě zažijí nezapomenutelné chvíle u dobrého místního jídla a vína v příjemných barech, kavárnách, tavernách s krásným výhledem na moře.

  více

Last Minute IzolaDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka