Adrialand - dovolená Chorvatsko, Itálie, Černá Hora a Slovinsko italie

Cattolica - apartmány

Cattolica - apartmány

Přímořské letovisko Cattolica najdete nedaleko největšího evropského turistického centra - Rimini. Už od 19. století se Cattolice přezdívá „královna Jadranu“, je totiž zátokou chráněna před silnými větry i příbojem. Leží v oblasti Emilia – Romagna, v provincii Rimini. Na sever, do Benátek je to n...více informací »

Typ ubytování:

14IT0146
AP Cattolica - Last Minute!
ico-auto.gif ico-bus.gif
Noční životSportovní vyžitíTVVhodné pro rodiny s dětmiDětské vyžití

Oblast: Emilia Romagna

Letovisko: Cattolica

Moře: 100 - 800 m
Další jednotky »»»

Dovolená v Cattolica

Prožijte s námi krásnou dovolenou letovisku Cattolica.
Přímořské letovisko Cattolica najdete nedaleko největšího evropského turistického centra - Rimini. Už od 19. století se Cattolice přezdívá „královna Jadranu“, je totiž zátokou chráněna před silnými větry i příbojem. Leží v oblasti Emilia – Romagna, v provincii Rimini. Na sever, do Benátek je to necelých 200 kilometrů, na jih, do Říma okolo 350 km. Město módy, jehož hlavní náměstí, Piazza Primo Maggio, proslavila „zpívající fontána“. V létě je zde každý večer neopakovatelné představení za zvuků hudby. Náměstí ožívá zejména s přicházejícím večerem a nocí. Nejvyhlášenější místo schůzek (a to nejen mládeže), láká návštěvníky, aby i oni vyrazili se setměním právě sem. Cattolica se může pyšnit nádhernými plážemi, nepřebernou nabídkou ubytovacích kapacit a sportovišť. A protože město bylo vždy úzce spojeno s mořem, nezapomeňte se zatoulat i do přístavu. Kotví v něm více než 200 luxusních jachet! Určitě se nemůžete splést, pokud se Cattolica stane místem jednoznačné volby Vaší ideální dovolené. A hlavně: Cattolica je pro všechny věkové kategorie!
Cattolica je vedle Riccione a Rimini jedním z důležitých center turistického ruchu v provincii Rimini. Turistická tradice má své kořeny už v minulosti. Od 19. století si zde (a v sousedním Riccione) stavěli své letní rezidence bohatí Boloňané, kteří nešetřili chválou a tím přitáhli i další zájemce o tuto oblast. Ve třicátých letech jezdilo do Cattolicy okolo 20 000 turistů ročně. V blízkém okolí, ve městě Riccione, si v roce 1934 nechal postavit vilu italský fašistický diktátor Benito Mussolini. Ten pocházel z města Forli, které se nachází též v oblasti Emilia Romagna a Riccione si zamiloval už v dětství, kdy sem jezdíval trávit léto s matkou. Dnes slouží vila s nádhernou zahradou a výhledem na moře jako galerie pro pořádání sezónních výstav. V Cattolice a sousedním Riccione trávily léto hvězdy filmového, televizního, hudebního i sportovního nebe (Vittorio de Sica, Pelé, Mina, Ugo Tognazzi). Nedaleké Rimini je zase neodmyslitelně spjato se jménem režiséra Federica Felliniho, který kromě Rimini často zavítal i do Cattolicy. Při toulkách městem můžete narazit i na slavného motocyklového závodníka Valentina Rossiho, který často trénuje na motocyklovém okruhu „Santamonica“ v Misanu Adriaticu.
Ale nejen moře láká návštěvníky. Výtečná kuchyně, historické památky, příroda, to vše by nemělo zůstat opomenuto. Cattolica se pyšní čistými plážemi, které ostatně najdete v celé provincii Rimini. Na výlet lákají i další turistická centra: Rimini, Riccione, Misano Adriatico, Bellaria, Igea Marina, nebo Gabicce Mare. To všechno jsou letoviska, která se pyšní nádhernými písečnými plážemi. Z Cattolicy se můžete vydat procházkou kolem moře (nebo na kole) do města Riccione. Je zde vybudována pohodlná cyklistická stezka. Vaší pozornosti by neměla ujít návštěva akvária, které bylo v Cattolice vybudováno (Parco Marino Le Navi di Cattolica). Nachází se pod mořskou hladinou a návštěvníkům se nabízí unikátní pohledy na mořský život.
Cattolica láká turisty především v létě, ale podzimní a zimní měsíce, kdy jsou ulice téměř vylidněné a moře rozbouřené, může oslovit k návštěvě ty z vás, kteří si rádi užijete klidných procházek ve městě, které se v létě ani na chvíli nezastaví. Zvolte si Cattolicu za cíl Vaší dovolené a uvidíte, že na ni už nikdy nezapomenete!

Dovolená v letovisku Cattolica nabízí skvělé možnosti pro koupání v moři. Na sever můžete v písku dojít až do Bellaria přes Igea Marina. Po celé délce jsou pláže soukromé nebo veřejné ...

Cattolica je místem, kde vaše dovolená u moře. Hotely nabízí mnoho různých aktivit, jako je plavání, bodybuilding neboli formování postavy, rekreační gymnastika a další ...

I milovníky kultury nadchne dovolená v letovisku Cattolica. Cattolica je vedle Rimini a Riccione významným centrem celé oblasti s lázeňskou tradicí. První písemné zmínky o Cattolicy pochází z 2. století před naším ...

Ubytování v Cattolica nabízí cestovní kancelář ADRIALAND v široké nabídce. Najdete zde krásné apartmány a hotely. Pomůžeme Vám s výběrem typu ubytování dle vašich představ.

Itálie last minute

Riccione
Kemp Adria-karavany***
30.08-06.09
2290 Kč
990 Kč
Caorle
Rezidence Gran Mado****
30.08-06.09
4690 Kč
3090 Kč
Caorle
Rezidence Roberta***
30.08-06.09
4690 Kč
3090 Kč
Lignano Sabbiadoro
Kemp Sabbiadoro***
29.08-07.09
3890 Kč
1690 Kč
Hledej & Rezervuj
Počet objektů: 1
Více kritérií Více kritérií
 Výhodná cena Bezbariérový přístup Dítě zdarma
 Klidné místo Klimatizace Vhodné pro rodiny s dětmi
 Tobogán Grill / krb Internet
 TV / SAT Parkování Sauna
 Noční život Domácí zvířata Venkovní bazén
 Vnitřní bazén Sportovní vyžití Plážový servis
 Animace Pro náročné Restaurace

Akční nabídka


Last minute nejnižší ceny na trhu
Top nabídka Itálie
cze sk pl