Adrialand - dovolená Chorvatsko, Itálie, Černá Hora a Slovinsko italie

Cattolica - apartmány

Cattolica - apartmány

Přímořské letovisko Cattolica najdete nedaleko největšího evropského turistického centra - Rimini. Už od 19. století se Cattolice přezdívá „královna Jadranu“, je totiž zátokou chráněna před silnými větry i příbojem. Leží v oblasti Emilia – Romagna, v provincii Rimini. Na sever, do Benátek je to n...více informací »

Typ ubytování:

15IT0262
AP Cattolica - Last Minute!
ico-auto.gif ico-bus.gif
Noční životSportovní vyžitíTVVhodné pro rodiny s dětmiDětské vyžití

Oblast: Emilia Romagna

Letovisko: Cattolica

Moře: 100 - 800 m
Další jednotky »»»

Dovolená v Cattolica

Prožijte s námi krásnou dovolenou letovisku Cattolica.
Přímořské letovisko Cattolica najdete nedaleko největšího evropského turistického centra - Rimini. Už od 19. století se Cattolice přezdívá „královna Jadranu“, je totiž zátokou chráněna před silnými větry i příbojem. Leží v oblasti Emilia – Romagna, v provincii Rimini. Na sever, do Benátek je to necelých 200 kilometrů, na jih, do Říma okolo 350 km. Město módy, jehož hlavní náměstí, Piazza Primo Maggio, proslavila „zpívající fontána“. V létě je zde každý večer neopakovatelné představení za zvuků hudby. Náměstí ožívá zejména s přicházejícím večerem a nocí. Nejvyhlášenější místo schůzek (a to nejen mládeže), láká návštěvníky, aby i oni vyrazili se setměním právě sem. Cattolica se může pyšnit nádhernými plážemi, nepřebernou nabídkou ubytovacích kapacit a sportovišť. A protože město bylo vždy úzce spojeno s mořem, nezapomeňte se zatoulat i do přístavu. Kotví v něm více než 200 luxusních jachet! Určitě se nemůžete splést, pokud se Cattolica stane místem jednoznačné volby Vaší ideální dovolené. A hlavně: Cattolica je pro všechny věkové kategorie!
Cattolica je vedle Riccione a Rimini jedním z důležitých center turistického ruchu v provincii Rimini. Turistická tradice má své kořeny už v minulosti. Od 19. století si zde (a v sousedním Riccione) stavěli své letní rezidence bohatí Boloňané, kteří nešetřili chválou a tím přitáhli i další zájemce o tuto oblast. Ve třicátých letech jezdilo do Cattolicy okolo 20 000 turistů ročně. V blízkém okolí, ve městě Riccione, si v roce 1934 nechal postavit vilu italský fašistický diktátor Benito Mussolini. Ten pocházel z města Forli, které se nachází též v oblasti Emilia Romagna a Riccione si zamiloval už v dětství, kdy sem jezdíval trávit léto s matkou. Dnes slouží vila s nádhernou zahradou a výhledem na moře jako galerie pro pořádání sezónních výstav. V Cattolice a sousedním Riccione trávily léto hvězdy filmového, televizního, hudebního i sportovního nebe (Vittorio de Sica, Pelé, Mina, Ugo Tognazzi). Nedaleké Rimini je zase neodmyslitelně spjato se jménem režiséra Federica Felliniho, který kromě Rimini často zavítal i do Cattolicy. Při toulkách městem můžete narazit i na slavného motocyklového závodníka Valentina Rossiho, který často trénuje na motocyklovém okruhu „Santamonica“ v Misanu Adriaticu.
Ale nejen moře láká návštěvníky. Výtečná kuchyně, historické památky, příroda, to vše by nemělo zůstat opomenuto. Cattolica se pyšní čistými plážemi, které ostatně najdete v celé provincii Rimini. Na výlet lákají i další turistická centra: Rimini, Riccione, Misano Adriatico, Bellaria, Igea Marina, nebo Gabicce Mare. To všechno jsou letoviska, která se pyšní nádhernými písečnými plážemi. Z Cattolicy se můžete vydat procházkou kolem moře (nebo na kole) do města Riccione. Je zde vybudována pohodlná cyklistická stezka. Vaší pozornosti by neměla ujít návštěva akvária, které bylo v Cattolice vybudováno (Parco Marino Le Navi di Cattolica). Nachází se pod mořskou hladinou a návštěvníkům se nabízí unikátní pohledy na mořský život.
Cattolica láká turisty především v létě, ale podzimní a zimní měsíce, kdy jsou ulice téměř vylidněné a moře rozbouřené, může oslovit k návštěvě ty z vás, kteří si rádi užijete klidných procházek ve městě, které se v létě ani na chvíli nezastaví. Zvolte si Cattolicu za cíl Vaší dovolené a uvidíte, že na ni už nikdy nezapomenete!

Dovolená v letovisku Cattolica nabízí skvělé možnosti pro koupání v moři. Na sever můžete v písku dojít až do Bellaria přes Igea Marina. Po celé délce jsou pláže soukromé nebo veřejné ...

Cattolica je místem, kde vaše dovolená u moře. Hotely nabízí mnoho různých aktivit, jako je plavání, bodybuilding neboli formování postavy, rekreační gymnastika a další ...

I milovníky kultury nadchne dovolená v letovisku Cattolica. Cattolica je vedle Rimini a Riccione významným centrem celé oblasti s lázeňskou tradicí. První písemné zmínky o Cattolicy pochází z 2. století před naším ...

Ubytování v Cattolica nabízí cestovní kancelář ADRIALAND v široké nabídce. Najdete zde krásné apartmány a hotely. Pomůžeme Vám s výběrem typu ubytování dle vašich představ.

Itálie last minute

Cavallino Treporti
Kemp Cavallino****
30.05-06.06
3690 Kč
3321 Kč
Bibione
Rezidence Ranieri***
30.05-06.06
2090 Kč
1672 Kč
Lido di Jesolo
Hotel Sorrento***
30.05-06.06
9290 Kč
8547 Kč
Lido di Jesolo
Hotel Firenze**
30.05-06.06
6990 Kč
6431 Kč
Bibione
Rezidence Ambassador***
30.05-06.06
2090 Kč
1776 Kč
Caorle
Rezidence Panfilo***
30.05-06.06
2690 Kč
2286 Kč
Hledej & Rezervuj
Počet objektů: 1
Více kritérií Více kritérií
 Výhodná cena Bezbariérový přístup Dítě zdarma
 Klidné místo Klimatizace Vhodné pro rodiny s dětmi
 Tobogán Grill / krb Internet
 TV / SAT Parkování Sauna
 Noční život Domácí zvířata Venkovní bazén
 Vnitřní bazén Sportovní vyžití Plážový servis
 Animace Pro náročné Restaurace