Adrialand - dovolená Chorvatsko, Itálie, Černá Hora a Slovinsko italie

Grado - apartmány

Grado - apartmány

Grado, proslulé evropské přímořské letovisko a nezapomenutelná turistická oblast. Významné letovisko už z dob Rakouska–Uherska a jedno z prvních, kde vlastnili některé hotely i Češi. Ať už se jedná o nepřebernou nabídku ubytovacích kapacit, sportovišť , nebo nočního života, nemůžete se splést, pok...více informací »

Typ ubytování:

14IT0148
Rezidence Giorgia - Last Minute!
ico-auto.gif ico-bus.gif
Aktivní dovolenáNoční životParkováníTVKlimatizaceVhodné pro rodiny s dětmi

Oblast: Friuli-Venezia Giulia

Letovisko: Grado

Moře: 30 m
Další jednotky »»»
14IT0150
Rezidence Orchidea - Last Minute!
ico-auto.gif ico-bus.gif
Aktivní dovolenáNoční životTipParkováníKlimatizaceVhodné pro rodiny s dětmi

Oblast: Friuli-Venezia Giulia

Letovisko: Grado

Moře: 100 m
Další jednotky »»»
14IT0153
Rezidence Aurora - Last Minute!
ico-auto.gif ico-bus.gif
Aktivní dovolenáMořeNoční životKlimatizaceVhodné pro rodiny s dětmiVhodné pro seniory

Oblast: Friuli-Venezia Giulia

Letovisko: Grado

Moře: 30 m
Další jednotky »»»
14IT0167
Rezidence Oscar - Last Minute!
ico-auto.gif ico-bus.gif
Aktivní dovolenáParkováníKlimatizaceVhodné pro rodiny s dětmiVhodné pro senioryInternet

Oblast: Friuli-Venezia Giulia

Letovisko: Grado

Moře: 400 m
Další jednotky »»»
14IT0364
AP Terme - Last Minute!
ico-auto.gif ico-bus.gif
Aktivní dovolenáNoční životTipParkováníTVKlimatizace

Oblast: Friuli-Venezia Giulia

Letovisko: Grado

Moře: 150 m
Další jednotky »»»
14IT0367
Rezidence Rosanna - Last Minute!
ico-auto.gif ico-bus.gif
Aktivní dovolenáNoční životParkováníKlimatizaceVhodné pro rodiny s dětmiVhodné pro seniory

Oblast: Friuli-Venezia Giulia

Letovisko: Grado

Moře: 50 m
Další jednotky »»»
14IT0438
Rezidence Capitol - Last Minute!
ico-auto.gif ico-bus.gif
Aktivní dovolenáTipParkováníKlimatizace

Oblast: Friuli-Venezia Giulia

Letovisko: Grado

Moře: 50 m
Další jednotky »»»

Dovolená v Grado

Prožijte s námi krásnou dovolenou letovisku Grado.
Grado, proslulé evropské přímořské letovisko a nezapomenutelná turistická oblast. Významné letovisko už z dob Rakouska–Uherska a jedno z prvních, kde vlastnili některé hotely i Češi. Ať už se jedná o nepřebernou nabídku ubytovacích kapacit, sportovišť , nebo nočního života, nemůžete se splést, pokud se Grado stane místem jednoznačné volby Vaší dovolené. Leží v severní části Jadranu , severně od Benátek. Grado má bohatou historii. Za římských časů bylo předměstím vzkvétajícího města Acquileia.. V 6. století bylo sídlem křesťanského patriarchy a mnoha biskupů, kteří se zde usadili.. Spolupracovalo zejména s Benátkami, jejichž věhlasu a ochrany se mohlo těšit. Úřad „patriarchy z Acquileie“ byl opuštěn v 15. století a z Grada se stalo opět rybářské městečko, které jen vzpomínalo na dávné slavné časy. Většina památek (architektonické skvosty ve starém městě, zejména kostely plné mozaik) je právě z tohoto období. Po pádu Benátek roku 1797, bylo Grado chvíli pod vlivem Francouzů a posléze spadalo do vlivu Rakouska - Uherska. Zejména v 19. století se zde vybudovaly nádherné pláže, které z Grada udělaly přímořský resort číslo 1 v tehdejší monarchii. Grado mělo světovou proslulost, protože sem jezdila evropská aristokracie. Za vlády Františka Josefa došlo k výstavbě lázní a Grado bylo vyhlášeno „oficiálními lázněmi Rakousko-Uherska“. Unikátní mikroklima se dodnes řadí mezi nejlepší lázeňská letoviska světa. Masáže, fitness centra, sauna, fyzioterapie, parní lázně, inhalace – to vše v nově zrekonstruovaném Spa Center. Hlavní pláž v Gradu je pokládána za nejkrásnější v Itálii a každý rok získává ocenění. Blízko ní najdete privátní golfový klub.
Grado, přístav a turistické centrum omývané Jaderským mořem, leží v oblasti Friuli – Venezia Giulia. Rodákem z regionu Friuli byl slavný italský režisér, který rád svými filmy provokoval, Pier Paolo Pasolini. V benátském dialektu se Gradu říká Gravo, v friuliánském zase Grav. A ve slovinštině Gradež. Město, které leží mezi Benátkami a Terstem je pro ty z vás, kteří o dovolené hledáte nejen moře, ale i stopy historie. Grado a celá oblast bude určitě tou nejlepší možnou volbou. Pohostinnost regionu Friuli – Venezia Giulia můžete okusit na všech místech Riviéry. Lignano Sabbiadoro, Lignano Pineta, Lignano Riviera. To všechno jsou letoviska, která se pyšní nádhernými písečnými plážemi lákajícími k návštěvě.
Grado je živoucí město, vhodné pro trávení rodinné dovolené a jeho 15 kilometrů dlouhé písečné pláže, kterým se přezdívá „zlaté“, lákají k procházkám. Úzké uličky a malá, pitoreskní náměstíčka starého města zvou k romantickým toulkám. Laguna, která město obklopuje a jedinečné, neznečištěné životní prostředí , je dalším tahákem, který svádí do Grada návštěvníky z celého světa. Staré město je udržováno v původním historickém stylu, má svou atmosférou a půvab. Duch Grada je i v okolí přístavu. Posedět můžete v četných restauracích s nabídkou vyhlášených rybích specialit, v pizzeriích a kavárnách. Protože to pravé italské presso , to by určitě nemělo ujít vašim chuťovým buňkám!

Grado se pyšní tím, že důrazně dbá na ekologii. Na plážích se vše důrazně recykluje a je výrazně redukován průmysl, který by ohrožoval celou oblast a nezapomenutelné místo Vaší dovolené. Grado láká turisty především v létě, ale podzimní a zimní měsíce, kdy jsou ulice téměř vylidněné a moře rozbouřené, může oslovit k návštěvě ty z vás, kteří si rádi užijete klidných procházek ve městě, které se v létě ani na chvíli nezastaví. Přijeďte do Grada a uvidíte, že jeho šarm okouzlí i Vás!

Dovolená v letovisku Grado nabízí skvělé možnosti pro koupání v moři. Letovisko Grado je poseté spoustou úchvatných, písčitých pláží, které poskytují možnost pořádně si užít slunce a nádherné Jaderské moře ...

Grado je místem, kde vaše dovolená u moře. Asi není ani možné, abyste se v Gradu nudili! V Gradu a nejbližším okolí se můžete věnovat všem sportům, které Vás napadnou. Na plážích si můžete užít aktivit ...

I milovníky kultury nadchne dovolená v letovisku Grado. Grado bylo za časů starého Říma předměstím vzkvétajícího města Acquileia.. V 6. století bylo sídlem křesťanského patriarchy a mnoha biskupů, kteří se zde usadili ...

Ubytování v Grado nabízí cestovní kancelář ADRIALAND v široké nabídce. Najdete zde krásné apartmány a hotely. Pomůžeme Vám s výběrem typu ubytování dle vašich představ.

Itálie last minute

Riccione
Kemp Adria-karavany***
30.08-06.09
2290 Kč
990 Kč
Caorle
Rezidence Gran Mado****
20.09-27.09
1790 Kč
1522 Kč
Caorle
Rezidence Roberta***
30.08-06.09
4690 Kč
2390 Kč
Lignano Sabbiadoro
Kemp Sabbiadoro***
29.08-07.09
3890 Kč
1690 Kč
Hledej & Rezervuj
Počet objektů: 7








Více kritérií Více kritérií
 Výhodná cena Bezbariérový přístup Dítě zdarma
 Klidné místo Klimatizace Vhodné pro rodiny s dětmi
 Tobogán Grill / krb Internet
 TV / SAT Parkování Sauna
 Noční život Domácí zvířata Venkovní bazén
 Vnitřní bazén Sportovní vyžití Plážový servis
 Animace Pro náročné Restaurace

Akční nabídka


Last minute nejnižší ceny na trhu
Top nabídka Itálie
cze sk pl