Adrialand - dovolená Chorvatsko, Itálie, Černá Hora a Slovinsko italie

Lignano Pineta - apartmány

Lignano Pineta - apartmány

Lignano Pineta, významné evropské přímořské letovisko a nezapomenutelná turistická oblast. Elegantní a klidnější část Lignana, hotely a vily jsou napůl obklopeny zelenými zahradami a vzrostlými piniemi (odtud jméno – „pineta“). Ať už se jedná o nepřebernou nabídku ubytovacích kapacit, sportovi...více informací »

Typ ubytování:

15IT0029
Rezidence Parco Hemingway - Last Minute!
ico-auto.gif ico-bus.gif
Aktivní dovolenáDomácí zvířataVenkovní bazénParkováníTV / SATKlidné místo
Moře: 800 m
Další jednotky »»»
sleva AKCE JARO PLNÉ SLEV!!! Sleva 20% se vztahuje na rezervace provedené do 15.5.2015. Slevy a akce nelze kombinovat.
15IT0139
Villa Rosy - Last Minute!
ico-auto.gif ico-bus.gif
Aktivní dovolenáNoční životDomácí zvířataParkováníTV / SATDětské vyžití
Moře: 850 m
Další jednotky »»»
15IT0140
Villa Alba - Last Minute!
ico-auto.gif ico-bus.gif
Aktivní dovolenáNoční životDomácí zvířataSportovní vyžitíParkováníTV / SAT
Moře: 600 m
Další jednotky »»»
15IT0141
Villa Prati - Last Minute!
ico-auto.gif ico-bus.gif
Domácí zvířataRestauraceTVKlidné místoInternet
Moře: 100 m
Další jednotky »»»
15IT0143
Villa Tulipano - Last Minute!
ico-auto.gif ico-bus.gif
Aktivní dovolenáMořeNoční životDomácí zvířataSportovní vyžitíParkování
Moře: 400 m
Další jednotky »»»
15IT0144
Villa Azalee - Last Minute!
ico-auto.gif ico-bus.gif
Domácí zvířataParkováníTV / SATKlidné místoVhodné pro rodiny s dětmiVhodné pro seniory
Moře: 600 m
Další jednotky »»»
15IT0145
Villa Nadia - Last Minute!
ico-auto.gif ico-bus.gif
Domácí zvířataSportovní vyžitíParkováníTV / SATKlimatizaceAquapark
Moře: 650 m
Další jednotky »»»

Dovolená v Lignano Pineta

Prožijte s námi krásnou dovolenou letovisku Lignano Pineta.
Lignano Pineta, významné evropské přímořské letovisko a nezapomenutelná turistická oblast. Elegantní a klidnější část Lignana, hotely a vily jsou napůl obklopeny zelenými zahradami a vzrostlými piniemi (odtud jméno – „pineta“). Ať už se jedná o nepřebernou nabídku ubytovacích kapacit, sportovišť, nebo nočního života, nemůžete se splést, pokud se Lignano Pineta stane místem jednoznačné volby Vaší dovolené. Leží v severní části Jadranu, severně od Benátek. Je jen málo důkazů, že území bylo obydlené už v antických dobách. Podle části historiků, bylo v této oblasti jen prázdné území, jakási „země nikoho“, mezi Benátskou republikou a pevností Marano. Druhá část historiků se přiklání k verzi, že území bylo osídlené v římských časech. Soudí tak podle písemných dokladů, kde se k místu přidává dovětek „anum“, který svědčí o přítomnosti Římanů v této oblasti. Už v 5. století našeho letopočtu se území označovalo jako „Lignano“, kterému vládl jeho majitel, Lunius. Původ slova Lignano pochází od „Lupignanum“ – místo, kde žijí vlci. Poté bylo v majetku několika benátských šlechtických rodin, zejména rodiny Vendramin. Ta nechala vybudovat kostel sv. Zachariáše, významný historický monument Lignana . V 2. polovině 16. století vybudovala rodina Vendramin vojenskou pevnost a k ní přilehlý vojenský újezd „ Terra del Dogado“. Lignano bylo přesto spíše osadou rybářů a zastávkou námořníků před plavbou a po ní. V roce 1812 mělo Lignano 70 obyvatel. Téhož roku zde byl postaven vojenský bunkr jako kontinentální blokáda proti anglickému námořnictvu. Spisovatel Elio Bartolini věnoval Lignanu báseň, která začíná poeticky: „Při ústí řeky Tagliamento, kam se chodí lidé osvěžit a koně pít…“
Ale nejen moře láká do letoviska Lignano Pineta. Výtečná kuchyně, historické památky, příroda, to še by nemělo zůstat opomenuto. Zajímavostí je zajisté i fakt, že v Lignanu se natáčel film „Sbohem, armádo“, podle románu amerického spisovatele Ernesta Hemingwaye. Ten si Lignano doslova zamiloval a překřtil ho na „italskou Floridu“.
Lignano Pineta, přístav a turistické centrum omývané Jaderským mořem, leží v oblasti Friuli – Venezia Giulia. Pro ty z vás, kteří o dovolené hledáte nejen moře, ale i stopy historie, bude Lignano Pineta a celá oblast tou nejlepší možnou volbou. Pohostinnost regionu Friuli – Venezia Giulia můžete okusit na všech místech riviéry. Grado, Lignano Riviera, Lignano Sabbiadoro. To všechno jsou letoviska, která se pyšní nádhernými písečnými plážemi lákajícími k návštěvě.
Lignano Pineta je živoucí město, vhodné pro trávení rodinné dovolené a jeho 8 kilometrů dlouhé písečné pláže, kterým se přezdívá „zlaté“, lákají k procházkám. Název sousedního „Lignana Sabbiadoro“ vysvětluje původ slova. „Sabbiadoro“ pochází ze „sabbia d´oro“ – zlatá pláž. Také neznečištěné životní prostředí svádí do Lignana Pineta návštěvníky z celého světa. Posedět můžete v četných restauracích s nabídkou vyhlášených rybích specialit, v pizzeriích a kavárnách. Protože to pravé italské presso , to by určitě nemělo ujít vašim chuťovým buňkám!
Lignano Pineta patří mezi nejoblíbenější letoviska severního Jadranu. Množstvím atrakcí přitahuje všechny věkové skupiny. Je ideálním místem pro letní dovolenou především pro vyznavače rušnějšího prostředí. Pro milovníky dynamického života, ale také pro rodiny s dětmi, neboť právě pro nejmenší hosty je zde připraveno nepřeberné množství atrakcí. Čisté a bezpečné moře je každým rokem oceněno „modrou vlajkou“ (bandiera blu). Lignano Pineta láká turisty především v létě, ale podzimní a zimní měsíce, kdy jsou ulice téměř vylidněné a moře rozbouřené, může oslovit k návštěvě ty z vás, kteří si rádi užijete klidných procházek ve městě, které se v létě ani na chvíli nezastaví. Přijeďte do Lignana Pineta a uvidíte, že jeho šarm okouzlí i Vás!

Dovolená v letovisku Lignano Pineta nabízí skvělé možnosti pro koupání v moři. Na pláže podél Lungomare si můžete užít relaxaci, ale také procházky, nebo běh v písku. Nenechte si ujít východy a západy slunce, které jsou neopakovatelné ...

Lignano Pineta je místem, kde vaše dovolená u moře. V Lignanu Pineta a nejbližším okolí se můžete věnovat všem sportům, které Vás napadnou. Na plážích si můžete užít aktivit, jako je ranní jogging ...

I milovníky kultury nadchne dovolená v letovisku Lignano Pineta. Je jen málo důkazů, že území, kde se nachází dnešní Lignano Pineta, bylo obydlené už v antických dobách. Podle části historiků ...

Ubytování v Lignano Pineta nabízí cestovní kancelář ADRIALAND v široké nabídce. Najdete zde krásné apartmány a hotely. Pomůžeme Vám s výběrem typu ubytování dle vašich představ.

Itálie last minute

Cavallino Treporti
Kemp Cavallino****
30.05-06.06
3690 Kč
3321 Kč
Bibione
Rezidence Ranieri***
30.05-06.06
2090 Kč
1672 Kč
Lido di Jesolo
Hotel Sorrento***
30.05-06.06
9290 Kč
8547 Kč
Lido di Jesolo
Hotel Firenze**
30.05-06.06
6990 Kč
6431 Kč
Bibione
Rezidence Ambassador***
30.05-06.06
2090 Kč
1776 Kč
Caorle
Rezidence Panfilo***
30.05-06.06
2690 Kč
2286 Kč
Hledej & Rezervuj
Počet objektů: 7
Více kritérií Více kritérií
 Výhodná cena Bezbariérový přístup Dítě zdarma
 Klidné místo Klimatizace Vhodné pro rodiny s dětmi
 Tobogán Grill / krb Internet
 TV / SAT Parkování Sauna
 Noční život Domácí zvířata Venkovní bazén
 Vnitřní bazén Sportovní vyžití Plážový servis
 Animace Pro náročné Restaurace