Adrialand - dovolená Chorvatsko, Itálie, Černá Hora a Slovinsko italie

Pineto - apartmány

Pineto - apartmány

Pineto je klidné a malebné letovisko na středním Jadranu s dlouhou, sedmikilometrovou, písečnou pláží. Pineto je obklopeno borovicovými lesy, nabízí možnost dlouhých procházek, projížděk na horských kolech, ale i široké možnosti zábavy a sportovního vyžití. V nedalekém Tortoretu Lidu najdete jeden...více informací »

Typ ubytování:

15IT0025
ico-auto.gif ico-bus.gif
Aktivní dovolenáVenkovní bazénPlážový servisParkováníKlimatizaceVhodné pro rodiny s dětmi

Oblast: Abruzzo

Letovisko: Pineto

Moře: asi 200 m
Další jednotky »»»
sleva 10% sleva při zakoupení zájezdu Speciální nabídka 14-ti denních pobytů za zvýhodněné ceny! Platí v těchto termínech: 23.5. - 6.6.2015/ 14 dní 6.6. - 20.6.2015/ 14 dní 29.8. - 12.9.2015/ 14 dní Pro další informace, prosím kontaktujte naše operátory.
15IT0203
ico-auto.gif ico-bus.gif
Aktivní dovolenáDomácí zvířataVenkovní bazénPlážový servisPro náročnéNovinka

Oblast: Abruzzo

Letovisko: Pineto

Moře: asi 500 m
Další jednotky »»»
sleva 10% sleva při zakoupení zájezdu
15IT0205
ico-auto.gif ico-bus.gif
Domácí zvířataVenkovní bazénPlážový servisNovinkaParkováníTV / SAT

Oblast: Abruzzo

Letovisko: Pineto

Moře: asi 100 m
Další jednotky »»»
sleva 10% sleva při zakoupení zájezdu
15IT0206
ico-auto.gif ico-bus.gif
Aktivní dovolenáNoční životDomácí zvířataVenkovní bazénPlážový servisNovinka

Oblast: Abruzzo

Letovisko: Pineto

Moře: asi 50 m
Další jednotky »»»
sleva 10% sleva při zakoupení zájezdu
15IT0207
Rezidence Bellavista - Last Minute!
ico-auto.gif ico-bus.gif
Venkovní bazénPlážový servisNovinkaParkováníKlimatizace

Oblast: Abruzzo

Letovisko: Pineto

Moře: asi 500 m
Další jednotky »»»
sleva 10% sleva při zakoupení zájezdu

Dovolená v Pineto

Prožijte s námi krásnou dovolenou letovisku Pineto.
Pineto je klidné a malebné letovisko na středním Jadranu s dlouhou, sedmikilometrovou, písečnou pláží. Pineto je obklopeno borovicovými lesy, nabízí možnost dlouhých procházek, projížděk na horských kolech, ale i široké možnosti zábavy a sportovního vyžití. V nedalekém Tortoretu Lidu najdete jeden z největších aquaparků v oblasti Palmové riviéry - Onda Blu.
Pineto leží v provincii Teramo, v regionu Abruzzo ve východní Itálii. Má 14 tisíc stálých obyvatel. Jméno dostalo podle piniových hájů, kterými jsou místní pláže doslova protkané.
Pineto je jednou ze „sedmi sester“. Tak se říká sedmi nejvýznamnějším letoviskům v provincii Teramo. Jedná se o tyto: Martinsicuro, Alba Adriatica,Tortoreto, Giulianova, Roseto degli Abruzzo, Pineto a Silvi Marina. Pláže v Pinetu už několikrát získaly modrou vlajku „La Bandiera Blu“, což je ekologická cena pro symbol čistoty moří a oceánů a neznečištěného prostředí. Pineto ji naposledy získalo v roce 2007.
Na jižní hranici se Silvi Marina, dva kilometry od centra města, najdeteTorre di Cerrano. Přístav, kterému vévodí Torre di Cerrano, byl vybudován v 16. století, za vlády císaře Karla V. (1500 – 1558). Strážná věž měla chránit oblast před tureckými nájezdy. Ti sídlili na území dnešního Chorvatska, 100 km vodní cestou, přes Jadran. Dnes je v budovách, které k věži patří, moderní laboratoř zkoumající mořský život.
Od římských dob až do roku 1800 nebyly v oblasti dnešního Pineta žádné domy. Věci se změnily, když byla vybudována silnice k moři. První honosnou vilou, která zde byla postavena pro rodinu Filiani, byla Villa Filiani. S vybudováním adriatické železnice (1860) se začala oblast ještě více rozvíjet. Luigi Filiani se rozhodl, že zde stvoří nezapomenutelné přímořské letovisko a tak začal sázet piniové stromy. V roce 1923 získal od námořního úřadu koncesi na pětadvacetiletý pronájem pláží. Podél pláží zasadil 2000 pinií (Pinus pinea), a na kopcích okolo duby křemeláky, rododendrony a vavříny. Po 25 letech pronájmu, vrátil zvelebenou oblast státu. Pobřeží mezi Villa Filiani a Torre di Cerrano se dřív říkalo Altri-Mutignano nebo Villa Filiani. Název Pineto pochází až z roku 1925. Luigi Filiani, inspirován poémou La Pioggia nel Pineto (Déšť v piniovém háji) od spisovatele Gabrielle d´Annunzio, se rozhodl, že toto území pojmenuje Pineto.
Pineto je nové, moderní město, ale nemá žádné antické památky a četné historické zajímavosti. Nedaleké středověké Mutignano, na kopcích nad Pinetem (s úžasným výhledem právě na Pineto), je místem tradičních venkovských festivalů a slavností. Tři dny trvají slavnosti Festa di Santa Maria. A začíná se vždy první neděli v srpnu! Město Mutignano je zajímavé i svými zdmi. Na většině je vykreslen život ve městě v dávných dobách i v současnosti.
Pineto má nádherné, písečné pláže a je velmi vhodné pro malé děti. Pineto je zkrátka střediskem, které je ideální pro milovníky klidné dovolené.
Charakteristickým znakem letoviska Pineto je písečná promenáda lemující mořské pobřeží, kde můžete při večerní procházce ochutnat výbornou italskou zmrzlinu, či jen tak posedět v některé z kaváren, nebo tradičních italských restaurací. V posledních letech se Pineto stává pro české turisty jedním z nejoblíbenějších míst Palmové riviéry.
Ve Pinetu najdete kromě nádherných pláží, také nepřebernou nabídku ubytovacích kapacit a sportovišť. Určitě se nemůžete splést, pokud se Pineto stane místem jednoznačné volby Vaší dovolené.
Od 19. století, kdy si v Pinetu postavila rodina Filiani honosnou vilu, se o místo začali zajímat další bohatí Italové, kteří si zde stavěli své rezidence. Za zmínku stojí třeba vily v neoklasicistickém stylu – Villa Marucci, Villa Pretaroli, nebo Villa Caccianini. Nejkrásnější je Villa Padula, postavená v benátském stylu. Po 2. světové válce se Pineto stalo natolik populárním, že se záhy vyšplhalo mezi nejoblíbenější evropská letoviska. Jeho slávu šířily i hvězdy hudebního a filmového nebe.
Ale nejen moře láká návštěvníky. Výtečná kuchyně, historické památky, příroda, to vše by nemělo zůstat opomenuto. Na výlet lákají i další turistická centra: Martinsicuro, San Benedetto del Tronto, Pesaro, Fano, Cupra Marittima, Alba Adriatica, Villa Rosa, Silvi Marina, Montesilvano. To všechno jsou letoviska, která se pyšní nádhernými písečnými plážemi.
Na plážích se důrazně dbá na recyklaci a je výrazně redukován průmysl, který by ohrožoval celou lázeňskou oblast a nezapomenutelné místo Vaší dovolené. Pineto láká turisty především v létě, ale podzimní a zimní měsíce, kdy jsou ulice téměř vylidněné a moře rozbouřené, může oslovit k návštěvě ty z vás, kteří si rádi užijete klidných procházek ve městě, které se v létě ani na chvíli nezastaví.

Dovolená v letovisku Pineto nabízí skvělé možnosti pro koupání v moři. Letovisko Pineto je poseté spoustou úchvatných, písčitých pláží, které poskytují možnost pořádně si užít slunce a nádherné Jaderské moře ...

Pineto je místem, kde vaše dovolená u moře. Asi není ani možné, abyste se v Pinetu nudili! V Pinetu a nejbližším okolí se můžete věnovat všem sportům, které Vás napadnou. Na plážích si můžete užít aktivit ...

I milovníky kultury nadchne dovolená v letovisku Pineto. Od římských dob až do roku 1800 zde nebyly žádné domy. Věci se změnily, když byla vybudována silnice k moři. Prvním honosnou vilou, která zde byla postavena ...

Ubytování v Pineto nabízí cestovní kancelář ADRIALAND v široké nabídce. Najdete zde krásné apartmány a hotely. Pomůžeme Vám s výběrem typu ubytování dle vašich představ.

Itálie last minute

Cavallino Treporti
Kemp Cavallino****
30.05-06.06
3690 Kč
3321 Kč
Bibione
Rezidence Ranieri***
30.05-06.06
2090 Kč
1672 Kč
Lido di Jesolo
Hotel Sorrento***
30.05-06.06
9290 Kč
8547 Kč
Lido di Jesolo
Hotel Firenze**
30.05-06.06
6990 Kč
6431 Kč
Bibione
Rezidence Ambassador***
30.05-06.06
2090 Kč
1776 Kč
Caorle
Rezidence Panfilo***
30.05-06.06
2690 Kč
2286 Kč
Hledej & Rezervuj
Počet objektů: 5
Více kritérií Více kritérií
 Výhodná cena Bezbariérový přístup Dítě zdarma
 Klidné místo Klimatizace Vhodné pro rodiny s dětmi
 Tobogán Grill / krb Internet
 TV / SAT Parkování Sauna
 Noční život Domácí zvířata Venkovní bazén
 Vnitřní bazén Sportovní vyžití Plážový servis
 Animace Pro náročné Restaurace