Adrialand - dovolená Chorvatsko, Itálie, Černá Hora a Slovinsko italie

Praia a Mare - apartmány

Praia a Mare - apartmány

Praia a Mare je město v provincii Cosenza, které se rozkládá u Tyrhénského moře, v severní části Kalábrie a má 6 tisíc stálých obyvatel. Turisty sem přitahuje zejména pět kilometů dlouhá písčitá pláž, která je v létě rozdělená na padesát menších pláží – tzv. lida. Slovo Praia znamenalo ve starořeč...více informací »
Požadovanému výběru neodpovídá žádný zájezd

Dovolená v Praia a Mare

Prožijte s námi krásnou dovolenou letovisku Praia a Mare.
Praia a Mare je město v provincii Cosenza, které se rozkládá u Tyrhénského moře, v severní části Kalábrie a má 6 tisíc stálých obyvatel. Turisty sem přitahuje zejména pět kilometů dlouhá písčitá pláž, která je v létě rozdělená na padesát menších pláží – tzv. lida. Slovo Praia znamenalo ve starořečtině pláž a pláž vulkanického původu leží podél celého města. Obsahuje malé oblázky a hned u břehu moře jsou útesy vhodné k potápění.
Moderní turistické městečko Praia a Mare má ideální polohu, jelikož jedna jeho část je otevřena k nádhernému azurovému moři a z druhé strany se tyčí hory. V Praia a Mare pochopitelně nechybí možnost zábavy a sportovního vyžití.
Dominantou městečka je ostrov Dino, proslulý svými krásnými podmořskými jeskyněmi. Nejznámější z nich je Modrá jeskyně a Lví jeskyně, do kterých se pořádají lodní výlety. Ostrov Dino se nachází na jižním konci města, asi 100 metrů od pobřeží. Na pobřeží, přímo naproti ostrova, se nachází středověká věž – Torre dell´Arco, postavená za vlády Byzantinců, na ochranu pobřeží před útoky z moře.
Ve výšce asi 50 metrů v kopcích nad městem se nachází další jeskynní komplex, vytvořený mořskými vlnami před miliony let. Uvnitř jeskynního komplexu byl v minulosti vybudován kostel – Chiesa La Madonna della Grotta a svatyně pod širým nebem. I kostel i oltář slouží dodnes ke mším a církevním záležitostem.
Nedaleko svatyně je místo archeologického výkopu, který zde trvá už dvacet let. K nejdůležitějším nálezům z poslední doby se řadí kosti prehistorického žraloka.
Historický vývoj města je úzce spojen s existencí nádherné podmořské jeskyně, která se jmenuje Grotta della Serra Vingiolo. Tato jeskyně v sobě spojuje tři jeskyně, z nichž každá je nezávisle přístupná z moře. Celková plocha jeskyně je okolo 1,995 metrů čtverečních, přičemž největší ze tří jeskyní měří na výšku 19,20 metrů.
Ve 14. století byla v jeskyni Santa Maria della Grotta, podle legendy, vyzvednuta dřevěná socha panny Marie s ježíškem a z kláštera se stalo poutní místo, navštěvované zástupy věřících. V pozdějších staletích byla přistavěna zvonice, ohlašující čas modliteb. Stará dřevěná socha byla bohužel ukradena 4. března 1979. Věřící však uspořádali sbírku a nyní je zde k vidění nová socha panny Marie s Ježíškem, která byla pořízena z milodarů.
V největší ze tří jeskyní je k vidění mramorová socha „sněžné madony“ - Madonna della Neve, dílo Caginiho.
Praia a Mare bývala původně jen rybářskou vesnicí, která se jmenovala Praia d´Aieta („Aietská pláž“). S rozvojem železniční dopravy a vybudováním pobřežních cest získalo město status samosprávného města (v roce 1928).
Dnes je Praia a Mare moderním městem, jehož populace se zvýšila po druhé světové válce v důsledku vybudování nových továren, imigrace a turistického rozmachu. Ten se začal rozvíjet především díky přírodním krásám, zejména dlouhým písečným plážím a divokým skalám, které se táhnou až k nedaleké vesnici Fiuzzi.
Patronkou města je – Madonna della Grotta. Město slaví svou patronku každoročně 15. srpna.

Dovolená v letovisku Praia a Mare nabízí skvělé možnosti pro koupání v moři. Praia a Mare má ideální možnosti pro koupání a je vhodná pro celé rodiny. Nejkrásnější pláží v Praia a Mare je pláž na „Isola Dino“. Čarokrásný a divoký ostrov ...

Praia a Mare je místem, kde vaše dovolená u moře. Praia a Mare nabízí, díky unikátním jeskyním na ostrově Dino, nepřeberné množství zážitků pro potápěče a příznivce šnorchlování ...

I milovníky kultury nadchne dovolená v letovisku Praia a Mare. Region byl obydlen už v prehistorických dobách. Pravěký člověk se v těchto jeskyních usadil před více než desetitisíci lety a žil zde tisíce let. V 10. století ...

Ubytování v Praia a Mare nabízí cestovní kancelář ADRIALAND v široké nabídce. Najdete zde krásné apartmány a hotely. Pomůžeme Vám s výběrem typu ubytování dle vašich představ.

Itálie first minute

Lignano Sabbiadoro
Rezidence Antares***
25.04-02.05
1990 Kč
1592 Kč
Silvi Marina
Rezidence Green Marine***
25.04-02.05
1590 Kč
1272 Kč
Caorle
Rezidence Cristoforo Colombo***
04.04-11.04
2190 Kč
1752 Kč
Caorle
Rezidence Livenza***
25.04-02.05
2290 Kč
1832 Kč
Bibione
Rezidence Skorpios***
25.04-02.05
1890 Kč
1512 Kč
Hledej & Rezervuj
Počet objektů: 0
Více kritérií Více kritérií
 Výhodná cena Bezbariérový přístup Dítě zdarma
 Klidné místo Klimatizace Vhodné pro rodiny s dětmi
 Tobogán Grill / krb Internet
 TV / SAT Parkování Sauna
 Noční život Domácí zvířata Venkovní bazén
 Vnitřní bazén Sportovní vyžití Plážový servis
 Animace Pro náročné Restaurace